Net ortalamaları: TYT matematikte 40'ta 8, AYT matematikte 40'ta 5,5 Net ortalamaları: TYT matematikte 40'ta 8, AYT matematikte 40'ta 5,5

Yaklaşık bir hafta önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığındaki CHP heyeti, Boğaziçi Üniversitesi'ne girmek istedi. Öğrencilerle konuşmak, akademisyenlere destek vermek ve okul idaresiyle görüşmek için üniversiteye gelen heyet 'güvenlik' engeliyle karşılaştı.

Okulun güvenlik görevlileri CHP'li heyeti içeri almazken kampüsün girişine 'duvar' ördü. Güvenlik görevlileri CHP'li vekil Yüksel Taşkın'a ittirirken diğer bir CHP'li vekil Türkan Elçi'ye fiziki müdahalede bulundu.

CHP'liler, engellemelere rağmen kampüse girebilmiş ancak bu sefer de polis engeliyle karşılaşmıştı.

Bu yaşananlarla ilgili CHP'liler İnci hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Semra Dinçer, Twitter hesabından konuyla ilgili şunları söyledi: "Geçtiğimiz hafta kayyum rektörün keyfi uygulamalarına karşı bilimsel, özerk, demokratik üniversite için akademisyenler ve öğrenciler tarafından uzun zamandır sürdürülen eylemlere destek vermek için gittiğimiz Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Naci İnci’nin hukuksuz talimatıyla milletvekillerinin kampüse girişi engellenmiş ve bazı milletvekillerimiz fiziksel müdahaleye maruz kalmıştı. Bu nedenle Anayasa’da belirtilen Milletvekillerinin dokunulmazlık haklarının ihlal edilmesi konusunda kayyum rektör Naci İnci hakkında bugün Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunduk. Milletvekilinin kamu kurumlarını denetleme yetkisi engellenemez!"

Editör: Haber Merkezi