Ünlü pop şarkıcısı Tarkan’ın “Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın” tepkisine karşı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; “Tarkan’ın zeytinlikleri mi varmış, ne yapacakmış zeytinlikleri? Tarkan’ın şarkılarını seviyoruz. Tarkan şarkılarını söylesin” dedi.

Hükümetin, dekar başına 15 ve daha az ağaç bulunan zeytinliklerin yatırıma açılmasına yönelik düzenlemeye çok sayıda tepki geldi. Sivil toplum kuruluşları ve ana muhalefet partisinin gündeme getirdiği zeytinlikleri ranta açan bu düzenlemeye bir tepki de ünlü şarkıcı Tarkan’dan gelmişti.

Tarkan, kişisel Twitter hesabından; “Bir ülkenin en büyük nimeti, değeri onun doğasıdır. Zeytin ağaçları Anadolu’nun hazinesidir belleğidir. Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın” mesajını paylaşmıştı.

ÜRETİM REFORMU PAKETİ: ZEYTİNLİKLERE, MERALARA, KIYILARA SANAYİ TESİSLERİ

Gazete Habertürk’ten Deniz Çiçek’in haberine göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, zeytinliklerin yatırıma açılmasını içeren maddeleri de kapsayan Üretim Reform Paketi ile ilgili TBMM Sanayi Komisyonu’ndaki görüşmelerde milletvekillerinin Tarkan’ın da düzenlemeye karşı çıktığını anımsatması üzerine Özlü, “Tarkan’ın ne işi var, Tarkan’ı niye karıştırıyorsunuz” dedi. Özlü, “Tarkan’ın zeytinlikleri mi varmış, ne yapacakmış zeytinlikleri? Tarkan’ın şarkılarını seviyoruz. Tarkan şarkılarını söylesin” dedi.