Perşembe, Haziran 20, 2024

Koray Aydın: Kazanmamam için organize bir el çalıştı

İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın, kurultayı kaybetmesi için ‘bütün mekanizmaların devreye girdiğini’ ve ‘organize bir yapının çalıştığını’ iddia etti.

Yerel seçim hezimetinden sonra olağanüstü kurultaya giden İYİ Parti’de lider Meral Akşener, tekrar aday olmamıştı.

27 Nisan’da düzenlenen kurultayda Koray Aydın, grup başkan vekili Müsavat Dervişoğlu ve genel başkan yardımcısı Tolga Akalın yarıştı.

Aydın ve Dervişoğlu arasındaki yarışı, Akalın’ın ikinci turda çekilmesi sonrası Müsavat Dervişoğlu kazandı.

‘Parti bu işten karlı değil, zararlı çıktı’

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Aydın, seçime ‘müdahale olduğunu düşünen geniş bir kitle olduğunu’ söyledi:

“Bütün mekanizmalar devrede, herkes çalıştı. Partide bir yenilik olmadı. Daha önce ne varsa aynı şey devam etti. Buna karşı partimizin tabanının isyan hareketi var. Durduramıyoruz. Üzülüyorum böyle olmasına ama… Çoğu haberimiz olmadan istifa ediyor. Parti bu işten karlı değil, zararlı çıktı.”

Aydın, müdahalelerin kaynağına dair soruyu “Her taraftan var, çok yönlü” diyerek yanıtsız bıraktı.

‘Salonda kaybettiğimi düşünmüyorum’

İYİ Parti grup başkanı, bu müdahalelerin ‘kazanmaması için’ yapıldığını savundu: “Organize bir yapının iyi çalıştığı görülüyor. Baştan beri fark ediyorum. Ama onlar bizden daha güçlü. Salonda kaybettiğimi düşünmüyorum. Çünkü kitlesel bir kabul belli yol ve yöntemlerle aşağıya çekildi.”

Aydın, Akalın’ın çekilmesinin ‘anlaşmalı bir çalışma’ olduğunu da iddia etti: “Bekliyordum. Anlaşmalı bir çalışma olduğunu biliyordum. O bakımdan söylenecek sözlerin hiçbir hakkı yoktur. 50 kişilik GİK’e bakmanızı öneririm. Önceki listelerden hiçbir farkı yok. Önceden bir çalışma yapılmış.”

‘Hiçbir şey düşünmüyorum’

İYİ Parti grup başkanı, ‘partide kalıp kalmayacağına’ dair şunları dedi: “Hiçbir şey düşünmüyorum. Sadece ayrılıp gidenlere olan üzüntümü önlemeye çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar da arıyor. Onları gruplar halinde çağırıp konuşacağım.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER