Ersagun Yücel İyi Parti'den istifa etti Ersagun Yücel İyi Parti'den istifa etti

Kayseri'de iki gün önce bir çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddiasının yayılması üzerine Suriyelilere dönük saldırılar dün de hem Kayseri’de hem de farklı kentlere yayılarak devam etmişti.

Olayların en şiddetli yaşandığı Kayseri'de çok sayıda gözaltı oldu. Bakan Ali Yerlikaya, eylemlerde 474 kişinin gözaltına alındığını, bunların 285'inin çeşitli suçlardan adli kaydı olduğunu bildirdi.

Yerlikaya’nın X’ten paylaştığı mesaj şöyle:

“Kayseri’de meydana gelen çirkin olay sonrası ülkemiz genelinde bazı şehirlerimizde dün gece Suriyelilere yönelik provokatif eylemler gerçekleştirilmiştir. Yasa dışı yollara başvurularak gerçekleştirilen provokatif eylemler sonrası 474 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahısların 285’inin çeşitli suçlardan (Göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, parada sahtecilik, tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma v.b.) adli kaydı olduğu tespit edilmiştir. Kıymetli Vatandaşlarım; Provokasyonlara gelmeyelim. İtidalli davranalım. Hukuk dışı yollarla, insanlara, çevreye ve mallara zarar vererek suç işlemeyelim. Devletimiz güçlüdür. Devletimize ve Milletimize karşı bu komploları kuranlar hak ettikleri karşılığı göreceklerdir.”

Editör: Haber Merkezi