Kayseri'de dün bir çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddiasının yayılması üzerine Suriyelilere dönük saldırılar bugün farklı kentlere de yayılarak devam etti. Öte yandan Kayseri'de olayların bugün de kimi mahallelerde sürdüğü bildirildi.

Hatay'ın Suriye sınırındaki Reyhanlı ilçesinde halk yürüyüş yaparken, Suriyelilerin iş yerlerine saldırdı.

Sözcü TV muhabiri Gülnur Saydam'ın sosyal medya hesabından üzerinden paylaştığı görüntülerde Reyhanlı Belediyesi binasının önünde TOMA ve çevik kuvvet ekiplerinin yığıldığı görüldü.

Saydam paylaşımında, "An itibari ile Belediyenin önü. Çevik Kuvvet Tomalar ile teyakkuzda! Suriyelilerin yoğunlukta olduğu Çarşamba Pazarı’ndaki dükkanların kepenkleri saatler öncesinde indi!" notunu kullandı.

Gazeteci Kazım Kızıl’ın da sosyal medya hesabından “Reyhanlı’da toplanmak isteyenler polis tarafından dağıtılıyor” yorumuyla paylaştığı görüntülerde polislerin kalabalık gruplara müdahale ettiği görüldü.

Reyhanlı’nın yanı sıra Konya, Adana ve Gaziantep’te de Suriyelilere dönük tepki amacıyla yürüyüşlerin yapıldığına dair çeşitli görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Kayseri’de olaylar ikinci gününde: İnternet daraltıldı

Yine dün olayların yaşandığı Kayseri’de de tekrardan olayların başladığı aktarıldı.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, kentte Suriyelilerin olduğu mahallelerde yer yer gerginliklerin olduğu belirtti. Halk TV yayınında konuşan Genç, olayların dünkü gibi olmadığını ve nispeten kontrol altında olduğunu aktardı.

Ersagun Yücel İyi Parti'den istifa etti Ersagun Yücel İyi Parti'den istifa etti

Genç, kentte internetin de kısıtlı olduğunu belirterek, bunun bilinçli bir kesinti olabileceği ihtimalinden söz etti.  

Editör: Haber Merkezi