İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı; Turmp yönetiminin nükleer anlaşmaya karşı aptalça tutumunun elverdiği fırsattan savunma, füze ve bölge programlarında atılım için yararlanacaklarını vurguladı.

Tesnim Haber Ajansı’nın haberine göre, Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi; Devrim Muhafızları Stratejik Konseyi oturumunda, Amerikan yetkililerinin Devrim Muhafızları’nı terör listesine almaya ilişkin bazı iddialarına tepki gösterdi.

Tümgeneral Caferi; İran’ın Katsa Yasası’nın uygulanmasını, ABD’nin nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak çekilmesi olarak gördüğünü belirterek, ABD’nin yeni yaptırım yasasını uygulaması halinde, bölgedeki üslerini İran’ın füze menziline giren 2 bin kilometreden öteye taşıması gerekeceğini kaydetti.

Tümgeneral Caferi; ABD yönetiminin Devrim Muhafızları’nı terör örgütü olarak görmesi halinde, Devrim Muhafızları’nın da Ortadoğu başta olmak üzere dünya genelinde Amerikan ordusunu IŞİD ile eşit göreceğini kaydetti

Trump yönetiminin nükleer anlaşmaya karşı aptalça tutumunun elverdiği fırsattan konvansiyonel savunma, füze ve bölge programlarında atılım için yararlanacaklarını belirten Devrim Muhafızları Komutanı; ABD’nin yeni yaptırımlarının her türlü teamülü her zaman için yok edeceğini belirtti.

Caferi;  “ABD’nin İran’a karşı yaklaşımı dış ilişkilerimizi sadece nükleer anlaşmaya dayalı ayarlamamamız gerektiğini kanıtladı.” ifadesini kullandı.