Cumartesi, Nisan 13, 2024

CHP’nin Çeşme adayı Lal Denizli, projelerini tanıttı

CHP’nin Çeşme Belediye başkan adayı Lal Denizli, Çeşme için hayata geçireceği projeleri ve hizmetleri detaylarıyla açıkladı.

Çeşme’nin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için hazırladıkları projelerin, çok boyutlu olduğunu vurgulayan Denizli, “Projelerimiz, bilim insanlarından muhtarlara kadar geniş bir proje ekibi tarafından titizlikle hazırlandı. Amacımız, Çeşme’nin her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamak ve kenti daha yaşanabilir kılmak” dedi.

Denizli‘nin açıkladığı projeler arasında sosyal amaçlı projeler, çevre dostu uygulamalar, kültürel etkinliklerin artırılması, altyapı çalışmaları ve esnafın desteklenmesine yönelik çalışmalar bulunuyor: “Bizim için önemli olan, Çeşme’nin her alanında gelişmesine katkı sağlamak ve sıkıntılarla mücadele eden esnafımızın yanında olmak. Sezonun açılmasıyla birlikte, hizmetlerimizi hayata geçirerek Çeşme’yi hak ettiği noktaya taşıyacağız.”

‘Çocuklar ve gençler kazanacak’

Çeşme’de çocukların ve gençlerin kazanacağını söyleyen Denizli, ilçede çocuklar için yeni kreşlerin, gençler için ise Gençlik Merkezi’nin açılacağını ifade etti. Denizli ayrıca, öğrencilere burs ve beslenme desteği verileceğini de müjdeledi.

‘Kadınlar kazanacak’

Kadınlarla daima dayanışma içinde olacaklarını vurgulayan Denizli, vaatlerini şu şekilde sıraladı: “Kadın istihdamını artırma programı kapsamında kadın kooperatifleri ve kadını kalkındırma ofisi açılacak. Kadınlarımıza çocuk bakım desteği verilecek. Doğum yapmış kadınlar için kısa süreli bakım desteği sunulacak.”

‘Yaş almışlar kazanacak’

Büyükler için evde sağlık hizmeti, alışveriş ünitesi, psikolojik destek, küçük onarım ve temizlik hizmeti, yaş almışlar kulübü, ve alzheimer merkezi gibi projeleri hayata geçireceğini söyleyen Denizli, bu projeler sayesinde Çeşme’deki yaşlı nüfusun hayat kalitesini artırmak adına kapsamlı bir yaklaşım sunduğunu gösterdi.

Çeşme’nin daha yaşanabilir, hayvan dostu, sürdürülebilir ve kültürel açıdan zengin bir ilçe olacağını vurgulayan Denizli, bu alandaki proje çalışmalarını da katılımcılara duyurdu.

‘Foseptiklere elveda’

Çeşme’de kördüğüm halini almış fosseptik sorununa son verileceğini ve kanalizasyon sistemine geçileceğini ifade eden Denizli, Çeşmelilerin bu konuda artık problem yaşamayacağını söyledi.

Denizli, Çeşme’de altyapı çalışmaları konusunda da çığır açacaklarını kaydetti. Bu konuda Çeşmelilere çözüm sunan adımlar atacaklarını vurguladı.

Toplantıda öne çıkan diğer başlıklar ise ‘Sosyal Konut Projesi’ ve ‘Katı Atık Ayrıştırma ve Kompost Üretim Merkezi’ oldu.

Toplantının sonunda katılımcılar, Çeşme’nin geleceğine yönelik gerçekleşen proje lansmanına desteklerini sundular.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER