Cuma, Nisan 19, 2024

Lal Denizli Kimdir?

CHP’nin Çeşme Belediyesi başkan adayı Lal Denizli nerelidir? Lal Denizli kimdir?

 

Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli’nin yaşam öyküsü, 1992 yılında İstanbul’da doğması ve İzmir Çeşme kökenli olmasıyla başlar. Eğitim hayatına uluslararası alanda tanınan okullarda adım atan Denizli, Lycee Français Pierre Loti d’İstanbul ve LYCÉE L’Ermitage / Paris gibi prestijli okullardan mezun olmuş, bu süreçte kültürel ve entelektüel birikimini sağlam bir zemin üzerinde güçlendirmiştir. Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi lisansı ve Hukuk yan dalı ile lisans eğitimini tamamlayıp, aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaparak akademik alandaki bilgisini derinleştirmiştir.

Sosyal sorumluluklar alanında da etkin olan Denizli, 2011’de Van Depremi’nde Akut Saha Gönüllüsü olarak, 2015’te Diyarbakır’da Doğu/Batı Çocuklarının Yaşamsal Gözlem Raporörü olarak, ve 2017’de UNHCR’nin Göçmen ve Mülteci Sınır Kampı’nda Gözlemci olarak görev alarak toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ağlarının önemli bir parçası olmuştur. Ayrıca 2017-2020 yılları arasında Mim Sanat Derneği bünyesinde Sevgi Evleri’nde yaşayan devlet koruması altındaki çocuklara gönüllü yaratıcı drama öğretmenliği yapmış, 2020’de Elazığ Depremi’nde AFAD Saha Gönüllüsü olarak görev almış, aynı yıl Edirne Belediyesi ve UNHCR iş birliğiyle Edirne Sınır Kapısı Mülteci Kampı’nda Saha Gözlemcisi ve Gönüllüsü olarak çalışmıştır. 2021’de İstanbul Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış ve aynı yıl İzmir Depremi’nde Bayraklı Belediyesi’nin Saha ve Çadır Kent Sorumlusu olarak görev almıştır. 6 Şubat Depremlerinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hatay Afet Koordinasyon Merkezi’nde Saha ve Dağıtım Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Lal Denizli’nin siyasi kariyeri ise göz ardı edilemez bir yere sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli kademelerde görev almış ve siyaset sahnesinde etkili bir rol üstlenmiştir. 2010 – 2012 yılları arasında Beşiktaş Gençlik Kolları’nda Etkinlik ve Faaliyetlerden Sorumlu olarak başladığı görevine, 2012 – 2015 yılları arasında Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcılığı ve Eğitim Sekreterliği gibi kritik pozisyonlarda devam etmiştir. Siyasetteki etkinliğini artırmak adına önemli görevler üstlenmiş, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul İkinci Bölge Seçim Koordinasyon Başkanı, 2018 genel seçimlerinde İstanbul İl Seçim Koordinasyon sorumlusu, 2019 yerel seçimlerinde seçim koordinasyon ve saha sorumlusu ve 14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası Saha Koordinatörü gibi pozisyonlarda ülke genelinde etkili bir rol oynamıştır.

İş hayatında da başarıyla adımlar atan Denizli, Dela Events adlı organizasyon ve PR şirketinin kurucu ortağı olarak iş dünyasındaki deneyimini artırmıştır. Ayrıca CnnTürk’ün haber departmanında muhabirlik ve stajyerlik yaparak medya alanındaki yetkinliklerini geliştirmiştir.

Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dillerini çok iyi derecede bilen Denizli, uluslararası düzeyde iletişim kurma yeteneğine sahiptir.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER