Pazartesi, Nisan 22, 2024

CHP’li Güner: Daha fazla koşacağız ve ter dökeceğiz

CHP’nin Çankaya Belediyesi başkan adayı Hüseyin Can Güner, seçim çalışmalarına CHP Çankaya ilçe örgütünü ziyaret ederek başladı. Güner burada yaptığı konuşmada “Daha fazla koşacağız, daha fazla ter dökeceğiz, daha fazla çaba göstereceğiz” dedi. Güner’e CHP Ankara il başkanı Ümit Erkol da eşlik etti.

CHP’nin geçtiğimiz gün yapılan parti meclisi toplantısında Çankaya Belediyesi başkan adayı olarak belirlenen CHP parti meclisi üyesi Hüseyin Can Güner, seçim çalışmalarına ilçe örgütünü ziyaret ederek başladı. Güner’in ziyaretinde Ümit Erkol, dört ilçe başkanı ve dört ilçe belediye başkan adayı da bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan Hüseyin Can Güner şunları kaydetti:

“Erzincan İliç’te yaşanan maden kazasından dolayı -kaza da denemez aslında önlemsizlikten dolayı bunlar cinayettir gözümüzde ama- üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, eğitim gördüğümüz, çalıştığımız kentte şimdi belediye başkan adayı olarak, bu kenti yönetmeye talip insanlardan biri olarak kaşınızdayız. ‘Genç aday’ vurgusuyla öne çıktım. Bu partide partinin bayrağını asan, broşürünü dağıtan, gençlik kollarına emek veren, bu okuldan yetişen gençler olarak bugün en önemli gördüğümüz, sorumluluklara talip olduğumuz ve görevlendirildiğimiz bir dönemi de yaşıyoruz. Bu sadece Ankara’da gerçekleşmiyor. İzmir’de, Narlıdere’de, Çeşme’de, Muğla’da, Bodrum’da, Ordu’da, Altınordu’da, İstanbul’da, Tuzla’da, Avcılar’da sayabileceğimiz pek çok yerde bugün partinin okulundan yetişmiş gençler, henüz 30’lu yaşlarında bu kentleri yönetmek için partimiz tarafından aday gösterildiler. Bu dönem en çok bunun vurgusunun yapıldığı ve sayıca da fazla gerçekleştiği bir dönem oldu. Ben gençlere duyulan bu güvenden dolayı, başta Genel Başkanımız olmak üzere MYK’mıza da PM’mize de çok teşekkür ediyorum.

Bu bayrağı devralacağız

Çankaya, herkesin gönlünde özel yeri olan bir kent. Çankaya’da cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği genç bir adayın cumhuriyetin ve devrimlerinin kalesi olan Çankaya’ya aday gösterilmesinin de ayrıca anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bizim göz bebeğimiz. Bugüne kadar belediye başkanlarımız çok değerli hizmetlerde bulundular. Biz bu bayrağı devralacağız ve bayrağı devralan kişinin sorumluluğuyla bundan öncekilere göre daha fazla koşacağız, daha fazla ter dökeceğiz, daha fazla çaba göstereceğiz. Bunun sözünü bütün örgütümüze veriyorum. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar yönetilmiş olan Çankaya’da bundan sonra da başarılı hizmetlere imza atacağımızı ve beş yıllık dönemin sonunda sadece bir belediye başkanının kendi başarısıyla değil; bunu bütün örgütümüzün, partililerimizin hepsinin sahipleneceği ve gurur duyacağı bir sürecin sonu olarak görüyorum.”

CHP’nin Çankaya ilçe başkanı Fahri Yıldırım ise burada yaptığı konuşmada “Çankaya ilçe, Çankaya ilçe belediye başkanlığı için siyaset yapmıyor. Hüseyin Can kardeşimiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı almak için, buradaki oyları 74,3’ü 80’lere çıkartmak için mücadele edecek. Tek adam rejiminin hüküm sürdüğü, yasama-yürütme-yargının ele geçirildiği, kamu kurumlarının işgal edildiği, açlığın, yoksulluğun, umutsuzluğun kol gezdiği, belirsizliğin had safhada olduğu bir siyasal iktidara karşı siyaset dilimizi halkın tüm güçlerini birleştirecek, onları yan yana getirecek, toplumsal muhalefet ve cepheyi genişletecek ve AKP rejimine karşı sadece yerel yönetimleri kazanmak için değil, önümüzdeki siyasal mevzileri de ele geçirmenin altyapısını oluşturacak büyük bir kampanyanın içinde olacağız” dedi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER