Portekiz karşısında 3-0 mağlup ayrılan A Milli Takımı'nın maçına dair konuşan Genç Parti Genel Başkan Vekili Burçin Şahindur, spor-siyaset ilişkisine vurgu yaparak “Futbolla alakasız isimleri sırf siyaseten federasyonun başına geçirdikçe Milli Takım’da aradığımız gurur tablosunu yaratamayız” dedi. A Milli Takımı, Euro 2024 F Grubu 2. maçında Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Bu sonuçla Portekiz puanını 6 yaparak gruptan çıkmayı garantiledi. A Milli Takım ise 3 puanda kaldı. A Milli Takım, 26 Haziran Çarşamba günü F grubu son maçında Çekya ile karşılaşacak. Karşılaşmanın sonucu, soğuk duş etkisi yaratırken, özellikle de Türkiye Futbol Federasyonu’na kimi eleştiriler de yöneltildi. Genç Parti Genel Başkan Vekili Burçin Şahindur, spor-siyaset ilişkisine vurgu yaparak “Futbolla alakasız isimleri sırf siyaseten federasyonun başına geçirdikçe Milli Takım’da aradığımız gurur tablosunu yaratamayız” dedi. Aynı zamanda profesyonel futbol kulübü yöneticiliği de yapmış olan, bir dönem Sakaryaspor’un genel sekreteri ve basın sözcüsü görevlerinde bulunan Burçin Şahindur, “Herkes bir yana çekiştiriyor ama her an her şeye tepki vermek yerine Milli Takımımıza tam destek vermemiz lazım görüşündeyim. Ancak…” diyerek eleştirilerini sıraladı.

'Sporda ‘siyaseten’ yapılan hamleler oldukça…'

Genç Partili Burçin Şahindur, “Siyaseti sporun içinden, özellikle de futboldan çekip çıkarmadıkça, futbolla alakasız isimleri sırf siyaseten federasyonun başına geçirdikçe, aynı saiklerle de bu kişileri tüm eleştirilere rağmen görevde tutmakta kararlı oldukça, Milli Takım’da aradığımız gurur tablosunu yaratamayız” derken “Bunları bir siyasetçi olarak değil, bir profesyonel spor yöneticisi olarak söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Hacklendiği açıklanmıştı: İBB hesabından yapılan 'Mehmet Şimşek' paylaşımına soruşturma Hacklendiği açıklanmıştı: İBB hesabından yapılan 'Mehmet Şimşek' paylaşımına soruşturma

‘Sporda liyakat esas alınmalı’

Çözüm önerisi olarak “Ülkede her alanda olduğu gibi sporda da liyakat esas alınarak görev verilmeli” diyen Şahindur “Yoksa başarıya açlığımız artarak devam eder” diye konuştu.

Burçin Şahindur’un mesajını, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın fotoğraflarıyla birlikte paylaşması da dikkat çekti.

Editör: Haber Merkezi