İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na dair iktidara yakınlığıyla bilinen Ömer Turan’dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Turan, ülkücülerin İmamoğlu’na yakınlaştığını belirtirken, “İmamoğlu adım adım iktidara yürüyor” ifadelerini kullandı.

Son dönemde ülkücü kesimden İBB Başkanı İmamoğlu’na kimi desteklerin olduğu yönündeki iddialar gündemdeyken, aynı konuya dair bir açıklama da milliyetçi yaklaşımıyla tanınan siyaset bilimci ve yazar Dr. Ömer Turan’dan geldi.

Turan, kişisel X hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

Zafer Partisi Kurucular Kurulu'nda ve uzun süre Genel İdare Kurulu'nda (GİK) görev alan Turan da benzer iddiaları gündeme getirerek, “İmamoğlu adım adım iktidara yürüyor” ifadelerini kullandı.

Turan’ın paylaşımının tamamı şöyle:

Beştepe'den Cumhur İttifakı açıklaması: Cumhur İttifakını bozmaya oynamayın, asla tutmaz Beştepe'den Cumhur İttifakı açıklaması: Cumhur İttifakını bozmaya oynamayın, asla tutmaz

“Ekrem İmamoğlu çok geniş ekiple çalışıyor. En büyük eleştiri konusu milliyetçilik olduğu için şimdi o tarafını konsolide ediyor. Aile zaten ülkücü kökenli. Şimdi geniş bir ülkücü kadroyla çalışmaya hazırlanıyor. Ülkücü isimlerle temasta. İmamoğlu adım adım iktidara yürüyor.”

Turan’ın bu paylaşımını alıntılayan gazeteci Şaban Sevinç de “Özellikle üniversite camiasında ülkücü olarak tanınan pek çok ismin Ekrem İmamoğlu ile temas kurup yanında yer almaya çalıştıklarını ben de biliyorum” yorumunu yaptı.

Editör: Haber Merkezi