Cumartesi, Nisan 20, 2024

Üç dönem CHP’den başkan oldu, şiddet uyguladığı halefine karşı aday oldu

CHP’den üst üste üç dönem Selçuk Belediyesi başkanı seçilen ve dördüncü döneminde kaybeden Hüseyin Vefa Ülgür Selçuk’tan bağımsız aday oldu. 2019’da CHP’den seçilen Filiz Ceritoğlu Sengel’e şiddet uyguladığı için CHP’den ihraç edilen Ülgür, şiddet uyguladığı halefine rakip oldu.

Hüseyin Vefa Ülgür, 1999, 2004 ve 2009 yıllarında yapılan yerel yönetim seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Selçuk Belediye Başkanı seçildi. 2014’te partisi tarafından bir kez daha aday gösterildi, ancak seçimleri AK Parti kazandı. 2019’da bir kez daha aday adayı olan Ülgür yerine ittifak yapılmayan Selçuk’ta Filiz Ceritoğlu Sengel aday gösterildi ve ilçe yönetimi bir kez daha CHP’ye geçti.

Aday gösterilmeyen Ülgür, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamındaki etkinliklerde kutlamalar sırasında halay çeken Sengel’e saldırıda bulundu. Eski başkanın fiziki ve sözlü saldırısının ardından kutlamalar yarıda kaldı. Ülgür saldırı sonrası CHP tarafından disipline sevk edildi ve akrabası olan iki kişi ile birlikte partiden ihraç edildi. CHP’deki değişim süreci ardından çıkarılan af ile partisine dönmek için başvuran Ülgür’ün talebi kadına şiddet gerekçesi ile kabul edilmedi.

Ülgür, 2024 seçimlerinde ise daha önce şiddet uyguladığı halefine karşı bağımsız aday oldu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER