Cumartesi, Haziran 15, 2024

Tuğrul Türkeş’ten Mücahit Birinci’ye: AK Partiliyim diyor babasını eşeliyorsun FETÖ çıkıyor

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Abdulkadir Selvi’ye karşı çıkan Mücahit Birinci’ye ilişkin “Kendisi ‘AK Partiliyim’ diyor. Babasını eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor” dedi.

Gezi Parkı davasının iç hukuk yollarıyla çözülmesini savunan Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı Türkeş, Sözcü’den İsmail Saymaz’a Gezi davası ve Osman Kavala’ya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkeş, CHP lideri Özgür Özel’in Avrupa Parlementosu’ndaki Türk temsilcilerin “Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor. Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” söylemini doğruladı: “Özel, yoğun temaslarda bulundu. Sağ olsun, bizim Türk delegasyonun odasını ziyaret etti. Söyledikleri doğrudur. Ama siyasetçi olarak kendine has şekilde ifade etti.”

Kavala dosyasının Türkiye’nin hamlelerini kısıtlayan bir duruma dönüştüğünü söyleyen Türkeş, şunları kaydetti: “Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve ekonomik sıkıntılardan çıkabilmesi için özgürlükleri arttırması lazım, cezaları değil. Şartları daraltmak, Türkiye’yi büyütmez. Her şeyi özgür bırakacağız. Herkesi daha da fazla özgürlüğe kavuşturacağız. Bundan Türkiye de kazanacak, Türk insanı da kazanacak, AK Parti de kazanacak. Özgürlüklerin artması lazım. Türkiye gün geldi, Apo gibi bir tipin idamını kaldırdı. Bunu unutmayalım. Bugün için önemli olan, bir iki kişinin yürürlükteki kanun­lara göre cezasını çekmesi midir, Türkiye’nin büyümesi mi? Türkiye’nin büyümesi özgürlüklerle olur, cezalarla olmaz.Türkiye’de her şeyin hukukla çözülmesi gerektiğine inanıyorum. Hukukta da güzel bir laf vardır: Geç gelen adalet, adalet değildir.” 

Türkeş, “Türkiye’nin menfa­ati için Osman Kavala tahliye edilmeli diye mi düşünüyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Tahliye edilir, edilmez; bu benim değil, hukukçuların işidir. Ben layihayı (Kavala’nın avukatlarının verdiği dilekçe) okumadan fikir beyan eden hukukçuya (Mücahit Birin­ci’yi kastediyor), daha da kötüsü, hukukçu olmayanlara, benim itirazım.”

Türkeş, Saymaz’ın söz konusu kişilerin AKP’li olduğunu belirtmesi üzerine, şunları söyledi: “Kimden olduğunu bilmem. Yani FETÖ’cü müdür, AK Partili midir… Kendisi ‘AK Partiliyim’ diyor. Babasını (Yavuz Bahadıroğlu’nu kastediyor) eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor. Bu cümleyi istiyorsan özellikle yaz. Babası ismini değiştirmiş. FETÖ’cülüğünü unutturmaya çalışıyor. Kendisi de kendin­den gayrı Amerikancı arıyor.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER