Pazartesi, Nisan 15, 2024

TİP’in Antalya’nın 7 ilçesindeki belediye başkan adayı belli oldu

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Antalya’da düzenlenen etkinlikte TİP’in Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adaylarını ve 199 belediye meclis üyesini açıkladı. 

Muratpaşa ilçesindeki Cam Piramit Toros Salonu’nda düzenlenen etkinlikte TİP’in önceki günlerde düzenlediği 1. Antalya Çevre ve Kent Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklandı ve Antalya aday tanıtımı yapıldı.

Muratpaşa, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Gazipaşa, Kaş ve Alanya belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantı, TİP Antalya İl Başkanı Enes Keskin’in konuşmasıyla başladı. Keskin’in halkçı, kamucu ve sosyalist bir belediyecilik ve yerel yönetim anlayışının nasıl olması gerektiğine ilişkin yaptığı konuşma sonrasında Burcu Asil Kesici ve Simge Sığlam, 1. Antalya Çevre ve Kent Çalıştayı’nın sonuç bildirgesini okudu.

Bildirgenin okunması sonrasında TİP’in Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adayları ve 199 belediye meclis üyesi deklare edildi. Açıklanan isimler şu şekilde:

Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Emine Büyüknohutçu

Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Yunus Başaran

Korkuteli Belediye Başkan Adayı Semra Yılmaz

Kumluca Belediye Başkan Adayı Ali Altınkan

Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ümran Çolakoğlu Uygun

Kaş Belediye Başkan Adayı Halil Geçeli

Alanya Belediye Başkan Adayı Hülya Arga

Adayların açıklanmasının ardından konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş açıklanan 7 ilçe dışındaki ilçelerde adaylıklar için çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde yeni isimlerin de duyurulacağını aktardı.

Baş, yurttaşlardan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne TİP’ten aday çıkartılması konusunda yoğun talep geldiğini kaydetti. Sözün halkın taleplerine bırakılacağını ifade eden Baş bu süreçte emek, kadın, çevre, köy ve yöre dernekleriyle; sendikalar ve meslek odalarıyla görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER