Çarşamba, Haziran 12, 2024

Şenol Aslanoğlu yeniden CHP İzmir İl Başkanı seçildi

CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, 550 delegenin 412’sinin oylarıyla yeniden başkan seçildi. Aslanoğlu, “CHP’nin hiçbir kongresinin kaybedeni olmaz. Kongreden CHP, güçlenerek ve kardeşlikle çıktı” dedi.

CHP İzmir İl Kongresi’nde mevcut başkan Şenol Aslanoğlu yeniden başkan seçildi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Fuar İzmir’de gerçekleştirilen ve tartışmalar yaşanan 38. CHP İzmir İl Kongresi’nde mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu ve eski CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak yarıştı.

Kongrede blok liste ile yapılan seçimleri beyaz liste ile yarışan mevcut başkan Şenol Aslanoğlu kazandı. Aslanoğlu, 550 delegenin oy kullandığı kongrede 412 oy alırken rakibi Başak ise 138 oy aldı.

Sonuçların ardından konuşan Aslanoğlu, şunları söyledi:

“İki gündür bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. CHP’nin hiçbir kongresinin kaybedeni olmaz. Her zamanki gibi kongreden CHP, güçlenerek ve kardeşlikle çıkmıştır. Yarından tezi yok. El ele omuz omuza sahalarda olacağız. 30 ilçenin 30’unda ve büyükşehirde CHP’nin bayrağını bir kez daha dalgalandıracağız. Destek veren, katkı koyan, iki gününü bizimle paylaşan tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. İl kongrelerini ilçe başkanlarımız yaratır ve var ederler. İki günü yaratan 30 ilçe başkanım iyi ki varsınız, iyi ki yoldaşımsınız.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER