Cuma, Nisan 19, 2024

Rıza Akpolat: Ekrem Başkanımızla Beşiktaş Barbaros Meydanımıza kadar olan alanı bütüncül bir projeyle planladık

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, İBB ile birlikte Barbaros Meydanı’ndan başlayarak Beşiktaş’ı kapsayan geniş bir alanda yaya yolu ve meydan düzenlemesi yapacaklarını açıkladı. Proje, metro bağlantısı, yaya ve engelli geçişleri ile cephe rehabilitasyonunu içeriyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Beşiktaş’ın merkezini oluşturan Barbaros Meydanı başta olmak üzere geniş bir alanı kapsayan kentsel düzenleme projesi hakkında bilgi verdi. Projede, yaya yolları ve meydan düzenlemelerinin yanı sıra, engelli geçişleri ve bölgenin estetik görünümünü iyileştirecek cephe rehabilitasyon çalışmaları da yer alıyor.

Başkan Akpolat, projenin özellikle Barbaros Meydanı’nda planlanan metro bağlantısı ile bölgenin ulaşım altyapısını güçlendireceğini ve kazı sonuçlarının ardından çalışmaların hız kazanacağını belirtti. Ayrıca, Beşiktaş ve Şişli sınırları içinde kalan, İBB mülkiyetindeki Cumartesi Pazarı alanı da modern ve çağa uygun bir şekilde yeniden düzenlenecek.

Yapılan iş birliği kapsamında, İSKİ ile altyapı çalışmalarını tamamlama aşamasına gelindiğini ifade eden Akpolat, bu sürecin ardından dükkan işgallerinin, dışarıya taşan klimaların ve tabelaların kaldırılacağını, böylece daha düzenli ve estetik bir çevre oluşturulacağını vurguladı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER