CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Murat Kurum'un Filistin açıklamasına cevap verdi: "Bu kadar insanların aklını alaya alan, yaptığı işi hafife alan ve bu kadar riyakarlıkla iş yapmaya çalışan bir belediye başkan adayı, hiçbir seçim bölgesinde yoktur."

Dün Bakırköy'deki bir otelde 'Konya Hemşehri Buluşmaları'nda konuşan Kurum, şunları demişti: "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazze'nin özgürlüğü için, İBB olarak Gazze'ye yapacağımız yardımlar için 31 Mart'ta milletimiz gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır."

'Ben Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam adayı çekerim'

Bugün Bursa Osmangazi'de gazetecilere konuşan CHP lideri Özel, Kurum'un açıklamalarını şöyle değerlendirdi: "Bir tarafı utanmazlık, bir tarafı riyakarlık, bir tarafı sahtekarlık. Bu kadar utanmaz siyaset olmaz olsun. Murat Kurum İliç felaketinin müsebbibi ya, Allah göstermesin İBB başkanı olsa İstanbul'un felaketi olur. Bir yandan Erdoğan diyor ki 'Gazze'deki çocuklara yardım yapamadık mahçup olduk' diyor. Bütün belediyelerimizin, Kızılay'ın, AFAD'ın yardımları refah sınır kapısında duruyor. Erdoğan, İsrail'le iyi ilişkiler geliştirmiş olmasına rağmen Refah Sınır Kapısı'ndan Filistinli çocuklara yardım sağlayamıyor. Bu kadar insanların aklını alaya alan, yaptığı işi hafife alan ve bu kadar riyakarlıkla iş yapmaya çalışan bir belediye başkan adayı, hiçbir seçim bölgesinde yoktur. Murat Kurum'dan daha seviyesiz, daha siyasetin acemisi ve insanların aklını hafife alan bir belediye başkan adayı ben görmedim. Filistin'deki çocuklara yardım yapmak için belediyeyi AK Parti'nin kazanması gerekiyorsa vay bizim halimize. Bugün adayı çekmek için son gün. Ben Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam çeker alırım. Murat Kurum orada duracağına, Pinokyo koysa Murat Kurum'dan daha inandırıcıdır."
Editör: Altan Sancar