Cumartesi, Nisan 13, 2024

Murat Kurum, İmamoğlu canlı yayına yeşil ışık yakınca geri adım attı

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu canlı yayına yeşil ışık yakınca geri adım attı.

Kurum, dün katıldığı TRT Haber yayınında olası bir canlı yayınla ilgili “Benimle proje konuşamaz. Sadece İstanbul’u konuşamaz çünkü bilmiyor” demişti.

Bugün aynı soru sorulan İmamoğlu, canlı yayına ‘tereddütsüz olumlu’ baktığını söylemişti: “Elbette bir arada olmaktan ve konuşmaktan, İstanbul’u paylaşmaktan, İstanbul’la ilgili karşılıklı yorum yapmaktan her zaman mutlu olmuşuzdur. Bunu değerli bulmuşuzdur. Elbette ki medeni bir ülkede, medeni bir şehirde, medeniyetin beşiği İstanbul’da, İstanbul için bir süreç ve yarış oluyorsa böylesi bir ortama elbette ki ‘Evet’ derim. Tereddütsüz olumlu karşılarım.”

İmamoğlu’nun açıklamasından sonra aynı soru tekrar sorulan Murat Kurum, şunları dedi: “Ekrem beyin İstanbul’u ilk önce bir özne olarak görmesi lazım. İstanbul’u görmeyenlerin bugün İstanbul’u bizle konuşmak isteme çağrıları samimi değil. İstanbul konuşulacaksa her projeyi her ortamda konuşmaya hazırız. Bakış açısı samimi değil. Biz her davete açığız ama önce samimiyetini gösterecek.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER