Pazartesi, Nisan 15, 2024

Özgür Özel: Kimsenin Artvin halkına ihanet etme hakkı yok

Özgür Özel, yerel seçimler için geri sayım devam ederken Artvin halk buluşması programında konuştu. Özel, “Kimseyi karınca gibi ezdirmeyiz, karıncanın kardeşi vardır, onun da adı CHP’dir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Artvin’de Milli İrade Meydanı’nda eğitim konusuna değinerek 81 il içinde eğitimde başarı açısından Artvin’in sondan bir önce yer aldığını belirtti. Özel, Artvin’de eğitimden memnuniyetsizlik olduğunu söyledi.

CHP’nin Artvin Belediye Başkan adayı Bilgehan Erdem’in bu konuyu öncelikli mesele haline getireceğini savunanan Özgür Özel, Artvin halkının beklentisine yanıt vereceklerini ifade etti.

“Madencilik işini bilirim” diyerek Cerattepe’de altın madenine karşı direnen Artvin halkının yanında olduklarını belirten Özgür Özel, “Şu anda burada siyanür yoksa bu mücadele sayesinde ama bu maden bambaşka bir niyet için hepiniz biliyorsunuz. Bu maden açık ocağa dönüştürülmeye çalışılıyor” dedi.

“Birileri Artvin’in ipini çekmeye geliyor” sözleriyle iktidarı eleştiren CHP lideri “Biz olursak kimse işsiz kalmaz, kimsenin düzeni bozulmaz. Artvin’e asit yağmurları yağmasına izin vermeyiz. Artvin’in geleceğini düşünen Bilgehan Hoca’nın arkasında duracak. Kimsenin oyları bölmeye ve Artvin halkına ihanet etmeye hakkı yoktur” ifadelerini kullandı.

İNSANLAR BİRBİRİNİ İFTARA ÇAĞIRAMIYOR

Emeklilerin yaşadığı maddi sorunlara değinen Özgür Özel, iktidar geldiğinde en düşük emekli maaşının bir buçuk asgari ücrete eşit olduğunu belirtti. Özel, emeklinin cebinden tekrar 5,5 çeyrek altın çalındığını söyledi.

Ramazan Bayramının yaklaştığını söyleyen Özgür Özel, insanların maddi durumları nedeniyle birbirlerini iftara çağırmaya çekindiğini söyledi.

Sıkıntı yaşayan toplum kesimleri iktidara oy vermeye devam ettiği sürece düzeni değiştirmenin zor olacağını ifade eden Özgür Özel; emeklilere, ücretli çalışanlara ve çiftçilere seslenerek 31 Mart’ta iktidara ceza kesmelerini istedi. “4 yıl boyınca seçim yok. İktidara ceza kesmek için en iyi fırsat” diyerek 31 Mart’ta oy isteyen Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeniden Refah Partisi hakkında söylediklerini de gündeme taşıdı:

“Toplumda kimin derdi varsa, 1 Nisan’dan sonra CHP ezilenin yanında olacaktır. Birbirine tutunan, ayakta kalmaya çalışan, korkuyu örgütleyen, güzel söz söylemeyen, depremzedeleri tehdit eden bir korku ittifakı var. Bu ittifakın adı Cumhur İttifakı. Oradan ayrılan bir parti oldu. Bizden de ayrılan oldu ve ‘Canınız sağolsun’ dedik. Şimdi Erdoğan, Fatih Erbakan’ın oğluna ‘dolandırıcı’ ve ‘zübük’ diyor. Dün methettiğinine buügn hakaret edenden, dün yol yürüdüğüne bugün iftira atandan bir şey olmaz.”

“Buradaki ittifakımızın adı ‘Artvin ittifakı’, Türkiye’de adı ‘Türkiye ittifakı’dır” diyen Özgür Özel, konuşmasını alışıldığı gibi ‘Kırmızı-beyaz’ ve ‘En büyük Türkiye’ sloganlarıyla bitirdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER