Cuma, Haziran 21, 2024

MHP’li Yalçın: “Muhalefet korosunun kirli çoraplarını ortaya dökeceğiz”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Yedisi bir yerde dediğimiz muhalefet korosunun kirli çoraplarını ortaya dökeceğiz” dedi.

Yalçın, Ankara Kızılcahamam’daki İl Başkanları Toplantısı sonrasında yazılı açıklama yaptı.

‘SEÇİM HAZIRLIKLARI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’

2023 yılı seçimlerine hazırlık için geçen yıl başlatılan çalışmaların bu sene de devam ettiğine dikkat çeken Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başkanlığında gerçekleşen ve bugün sona eren toplantıda Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan hususların değerlendirildiğini kaydetti.

Yalçın, “2023 seçimlerine hazırlık mahiyetinde yürütülecek siyasi faaliyetler üzerinde durulmuştur” ifadelerine yer verdi.

MUHALEFET KOROSUNUN KİRLİ ÇORAPLARINI ORTAYA DÖKECEĞİZ’

Altı muhalefet partisi genel başkanın dün akşam yaptığı zirve sonrası açıklamalarda bulunan Yalçın, Millet İttifakı’na yüklendi.

Toplantıda öncelikli hedeflerinin ‘zillet ittifakı ve yıkıcı siyasi faaliyetleri hakkında milleti bilgilendirmek’ olacağını kaydeden Yalçın, HDP’nin de ‘gizli ortak’ olduğunu savunarak,

“CHP’nin kendini güçlü saydığı il ve ilçelerde milletimizle buluşup dertleşecek, yedisi bir yerde dediğimiz muhalefet korosunun kirli çoraplarını ortaya dökeceğiz. CHP’nin, suret-i haktan görünerek tezgâhladığı siyasi oyunların iç yüzünü millete anlatacağız. CHP’nin gizli gündemini açık edecek, PKK’nın siyasi temsilcisi olan HDP ile şeffaf bir ortaklıktan kaçınsa da fiilen kaderdaşlık etmesinin sebeplerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne sereceğiz. Zillet ittifakının arkasındaki küresel güçlerin bulunduğu gerçeğini hafızalara kazıyacağız. Başını ABD’nin çektiği Batılı ülkelerin; neden halk iradesine rağmen Türkiye’de yönetim değişikliği istediğini, halk iradesiyle iş başına gelen iktidarı ve Cumhur İttifakının gücünü hazmedemeyip niçin zillet cephesini desteklediğini bıkıp usanmadan halka izah edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘ZİLLET İTTİFAKI KİMİN PASTADAN NE KADAR PAY ALACAĞI DERDİNDE’

Yalçın, açıklamasında özellikle CHP üzerinden muhalefete yüklenmeyi sürdürdü ve şunları söyledi:

“CHP’nin gerçek yüzünü kendi kazanç bölgelerinde halka anlatacak, foyasını meydana çıkaracağız. Çünkü CHP, halkı aldatmaktadır. CHP yalan edebiyatına sarılmış, iftira ve haysiyet cellatlığı kampanyalarına bel bağlamıştır. CHP, topluma karamsarlık, ümitsizlik aşılama çabasındadır. Öncülük ettiği zillet cephesi yerel, bölgesel ve küresel gerçeklerden uzak bir anlayışla sürekli karamsar ve karanlık bir tablo çizmekte, kamuoyuna biteviye felaket senaryoları pompalamaktadır. Zillet ittifakı ve yancıları bir taraftan da siyasi çıkar masasında alfabetik sırayla mı, oy oranına göre mi oturacakları; kimin pastadan ne kadar pay alacağı derdindedir. Zillet ittifakı aksı etrafında dönen gaflet ve dalalet içerisindeki muhalefet; 6’lı, 7’li hesapları uğruna Türkiye’nin iç ve dış dinamikleriyle küresel hedeflerini görmezden gelmektedir.”

‘MUHTEMEL İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİNDE DEVLET YÖNETİMİN KAPILARI PKK’NIN SİYASİ ACENTESİNE AÇILMIŞ OLACAK’

“Bilhassa siyasi ihanetin iki öncü atlısı olan CHP ve İP, geleceklerini HDP’ye raptetmişlerdir” diyen Yalçın,

“İki yol arkadaşı, her ne kadar gizlemeye çalışsalar da HDP’yi siyasi ortaklığa taşımak için sabırsızlanmaktadır. İkballerini yedisi bir yerde oluşumunda gören diğer partikül partiler de bunların peşine takılmıştır. Muhtemel bir iktidar değişikliğinde, devlet yönetiminin kapıları PKK’nın siyasi acentesine açılmış olacaktır. Bölücü terör örgütü bu sayede devletin gizli bilgilerine erişmiş olacaktır. En kötüsü de yedisi bir yerde marifetiyle PKK siyasi meşruiyet zemini elde etmiş olacaktır. Zillet ittifakının ana hedefi, adı konmamış bir sözde çözüm ve açılım sürecine kapı aralamaktır. Millet, en iyi hakemdir. CHP ve bağlaşıklarının hesabı, 2023 seçimlerinde millet tarafından sandıkta görülecektir” değerlendirmesinde bulundu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER