Cumartesi, Haziran 15, 2024

MHP’li Olcay Kılavuz, kendisini arayan gazeteciyi tehdit etti

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında ismi geçen eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, kendisini arayan gazeteciyi tehdit etti.

Gazeteci Fatma Karaağaç, Olcay Kılavuz’un yurtdışına kaçtığına yönelik iddialara ilişkin kendisini aradığını ancak Kılavuz’un kendisini tehdit ettiğini duyurdu.

Karaağaç, Kılavuz’un kendisine “Yalanlarınızı sürdürmeye devam edin böyle devam edin. Zamanı geldiğinde hesaplaşacağız” diyerek tehdit ettiğini aktardı.

Karaağaç, sosyal medya platformu X’teki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Az önce Olcay Kılavuz ile telefonda görüştüm. Öncelikle kendimi tanıttım. Ve “yurt dışana çıktığınız iddia ediliyor doğru mu?” diye sordum. Olcay Kılavuz ‘Siz sabah akşam yalan haber yapan bir kanalsınız sizden biraz önce (KRT’den) biri daha aradı yüzüne kapattım. Yalanlarınızı sürdürmeye devam edin böyle devam edin. Zamanı geldiğinde hesaplaşacağız’ dedi. Ben kendisini iddiayı teyit etmek için aradığımı söylesem de bildiğiniz gibi haber yapmaya devam edin dedi.”

Kılavuz son olarak Bahçeli tarafından TBMM Grup Danışmanlığı görevine getirilmişti.

Ekim 2023’te bu göreve getirilen Kılavuz, geçtiğimiz gün bu görevden alınmıştı.

Sinan Ateş cinayetinde, cinayetin azmettiricisi Tolgahan Demirbaş’ı evinde sakladığı ve polislere teslim etmediği iddia edilen Kılavuz’un son olarak yurtdışına çıktığı iddia edilmişti.

Gazeteci Can Ataklı, YouTube yayınında, Kılavuz’un yurtdışına kaçtığı, bu bilgiyi de bizzat MHP kaynaklarından aldığını dile getirmişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER