CHP'den Bahçeli'nin elini öpen emniyet müdürü hakkında çağrı: Derhal emekli edilmeli CHP'den Bahçeli'nin elini öpen emniyet müdürü hakkında çağrı: Derhal emekli edilmeli
ALTAN SANCAR

İYİ Parti’nin kurucularından ve teşkilatlarının oluşumunda önemli rol oynayan Koray Aydın’ın, partiden istifa etmeye hazırlandığı öğrenildi. Kurultay sonrası partisinin toparlanma sürecine girmediğini düşünen Aydın, bayram boyunca çok sayıda partiliyle bu görüşlerini paylaştı.

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’de teşkilat başkanı olarak görev yapan ve partisinin teşkilatlanmasında kritik bir rol üstlenen Koray Aydın’ın İYİ Parti’den ayrılma kararı aldığı belirtiliyor.

Kurban Bayramı boyunca partinin eski ve mevcut il-ilçe başkanları, eski ve mevcut milletvekilleri ve partinin önemli isimleriyle görüşen Aydın, bu görüşmelerde istifa kararını değerlendirdi.

Edinilen bilgilere göre, Aydın parti tabanının umutsuzluğa kapıldığını ve mevcut koşullarda kendisinin ve ona yakın isimlerin aktif siyaset yapmasının zor olduğunu ifade etti. Akşener’in Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin tabanda huzursuzluk yarattığını ve kendi açıklamalarına mevcut yönetimden yeterli destek alamadığını belirtti.

Aydın’ın yakın çevresi, henüz kararın kendileriyle paylaşılmadığını ancak beklentinin istifa yönünde olduğunu belirtiyor. Aydın’ın, istifa ettikten sonra yeni bir parti kurmayacağı ve bağımsız milletvekili olarak Cumhur İttifakı’na karşı daha aktif bir siyaset yürüteceği ifade ediliyor.

Koray Aydın’ın İYİ Parti’den ayrılması halinde, partide çok sayıda istifanın yaşanabileceği öngörülüyor.

Editör: Mehmet Baran Kılıç