İstanbul Başakşehir'deki bir sitenin asansöründe "Eros" isimli kediyi öldürdüğü gerekçesiyle yeniden yargılanan sanık İbrahim Keloğlan'a verilen hapis cezası onandı. İstanbul Başakşehir'de, bir sitenin asansöründe 'Eros' isimli kediyi öldüren ve yeniden yargılanan İbrahim Keloğlan'a verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezası, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 32. Ceza Dairesi (istinaf) tarafından onandı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 32. Ceza Dairesi (istinaf), sanık İbrahim Keloğlan'a Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından "evcil hayvanı kasten öldürme" suçundan verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasına ilişkin temyiz başvurusunu karara bağladı.

Mahkeme, yerel mahkemenin kararında usul ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılık bulunmadığını, delillerde ve işlemlerde eksiklik olmadığını tespit etti.

CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi

Sanığa verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasının kanunlara uygun olarak uygulandığını belirten mahkeme, sanık, sanık avukatı ve cumhuriyet savcısının itirazlarını reddetti.

Bu kararla birlikte katil Keloğlan'ın 2 yıl 6 aylık hapis cezası kesinleşmiş oldu.

Editör: Oğuz Bakır