Geçen aylarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle iklim değişikliği ve sürdürülebilir enerji eylem planlarını imzalayan Kartal Belediyesi projelerine bir yenisini daha ekledi.

Belediye, Avrupa Birliği bünyesinde kurulan ve desteklenen MLG Platformu'nun üyesi olarak, iklim değişikliğiyle mücadelede daha somut ve çözüm odaklı adımlar atmaya hazırlanıyor. 

Platformun sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, belediyeye bu çevreci adımından dolayı teşekkür edildi.

Açıklamada, Kartal Belediyesi’nin platforma katılarak akıllı ve dayanıklı şehirler tasarlama ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele etme kapasitesini güçlendirme çabalarına katkıda bulunacağı ifade edildi.

CHP'den Doğu Perinçek'e: Çeneni kes, haddini bil CHP'den Doğu Perinçek'e: Çeneni kes, haddini bil

'Hepimize çok büyük sorumluluklar düşüyor'

Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel, şunları söyledi:

  • İklim değişikliği, tüm dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biridir. Bu soruna karşı durmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimize büyük görevler düşüyor. Kartal Belediyesi olarak, sürdürülebilir enerji politikaları ve çevre dostu projelerle bu mücadelede öncü olmayı hedefliyoruz.
  • Geçtiğimiz aylarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız iklim değişikliği ve sürdürülebilir enerji eylem planlarının ardından, şimdi de Avrupa Birliği ile iş birliği yaparak bu çalışmalarımızı daha da güçlendiriyoruz. AB'nin MLG Platformuna üye olarak, iklim değişikliği ile mücadelede daha somut ve çözüm odaklı adımlar atacağız.
  • Amacımız, Kartal’ı akıllı ve dayanıklı bir kent haline getirmektir. Bu hedef doğrultusunda, çevre dostu projelerimizi hayata geçirirken, AB ile yapacağımız iş birlikleri sayesinde bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacağız. Böylece, Kartal’ın ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele etme kapasitesini güçlendireceğiz. Hep birlikte daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Kartal için çalışmaya devam edeceğiz.
Editör: Haber Merkezi