Çarşamba, Mayıs 22, 2024

İYİ Parti’den “Erdoğan da Akşener’e ‘Kalın’ dedi” haberine yalanlama

İYİ Parti, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Meral Akşener’e partinin başında kalması yönünde bir telkinde bulunduğu haberini yalanladı.

PolitikYol’un edindiği bilgiye göre Erdoğan ile Akşener arasındaki bayram görüşmesinde konu İYİ Parti’nin kurultayına gelmiş ve Erdoğan’ın Akşener’e genel başkanlığa aday olmama kararı için “Bırakmamanız daha isabetli olabilir” dediği öğrenilmişti.

Parti kaynakları da görüşmenin içeriğine dair bilgileri doğrularken, Akşener’in cevabı hakkında yorum yapmak istememişti.

İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanlığı ise yaptığı yazılı açıklamayla görüşmenin içeriğini yalanladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • Dün bayramlaşma programı kapsamında Sayın Cumhurbaşkanı ile Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener arasında nezaketen yapılan bir telefon görüşmesine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve iddialar ortaya konulmuştur.
  • Bayramlaşma dışında bir içeriği bulunmayan bu görüşme, farklı saiklerle Partimize yönelik bir algı operasyonuna dönüştürülmüştür. Söz konusu haberlerin organize olarak yayılması ise İYİ Parti’nin kurumsal yapısına zarar vermeyi amaçlamaktadır. Gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunu kamuoyunun takdirlerine sunarız.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER