Cumartesi, Nisan 13, 2024

İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın ‘mesaj’ına: Milletimiz, tehdit edene pabucu bırakmaz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok” sözleri için “Bizim milletimizi tehdit edene bu millet pabucu bırakmaz. Bu millet öyle bir had bildirir ki süt dökmüş kediye dönersiniz” dedi.

Kartal’da ‘Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi’ açılışında konuşan İBB başkanı, Erdoğan’ın Ordu’daki sözlerini hatırlatarak şunları dedi:

“Kıymetli milletimize ben bir uyarıda bulunmakta kendimi borçlu hissediyorum. 31 Mart’ta seçim var seçime gidiyoruz. Bakın seçime giderken bile milletini tehdit ederek oy isteyenden seçimden sonra Allah korusun. Bu milleti Allah korusun. 31 Mart’tan sonra neler yapar neler. Onun için milletimize buradan sesleniyorum. Sandığa giderken bu sözleri aklınızdan sakın çıkartmayın. Bugün sizi tehdit eden oyu alınca neler yapar neler. Hakkı, hukuku, marifeti insanlarımızın iradesini bile kendinde gören bir akıl seçimden sonra neler yapar neler.

‘Onun dediğinin tam tersini yapmayı tavsiye ediyorum’

Milletimize bir şey daha tavsiye ediyorum. Onun dediğinin tam tersini yapmayı tavsiye ediyorum. Onun dediği kim varsa, ona oy vermemelerini niye biliyor musunuz? Ona ve o bu akla sandıkta öyle bir ders verin ki seçimden sonra kalan dört yılında size deli gibi hizmet etmek zorunda kalsınlar itidar süreleri var. Sizi dikkate alması için oyunuzu, oyunuzu sizi tehdit edene vermeyin. Bizim milletimiz cesurdur. Bizim milletimiz akıllıdır, zekidir. Bizim milletimizi tehdit edene bu millet pabucu bırakmaz. Bu millet öyle bir had bildirir ki süt dökmüş kediye dönersiniz. Aynen 23 Haziran’da olduğu gibi. 13 bin 800 oldu. Bu tehditten sonra sekiz yüz bini kaç yaparsınız? Allah bilir. Bu bakımdan 31 Mart’ta  bize oy vereceksiniz. Biz diliyor ve istiyoruz ki bizi seçeceksiniz. Umut ediyoruz ki biz bize oy verene de vermeyene de büyük büyük hizmetler yapacağız.”

Ne olmuştu?

Partisinin Hatay adaylarını açıklamak için 3 Şubat’ta düzenlenen toplantısında konuşan Erdoğan, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri muhalefet tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın sözlerini ”Dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajı” olarak tanımlamıştı.

Cumhurbaşkanı benzer bir sözü 10 Şubat’ta Zonguldak’ta da dile getirmişti: “Bilesiniz ki buranın belediye başkanı, cumhurbaşkanının eli üzerinde olduğu sürece Zonguldak, çok daha farklı yere gelecektir.”

16 Şubat’ta Ordu’da konuşan Erdoğan, şunları demişti: “Biz merkezi yönetim miyiz? Burada cumhurbaşkanı şu anda AKP Partili Erdoğan. Yerel seçimde AK Partili büyükşehir olduğu zaman artık Ordu’nun kılına zarar gelmez. Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak yok.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER