Çarşamba, Nisan 17, 2024

Erdoğan, ‘mesaj’ını Ordu’da da verdi: Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak yok

Ordu’da yerel seçimler için düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak yok” dedi.

Partisinin Hatay adaylarını açıklamak için 3 Şubat’ta düzenlenen toplantısında konuşan Erdoğan, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri muhalefet tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın sözlerini ”Dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajı” olarak tanımlamıştı.

Cumhurbaşkanı benzer bir sözü 10 Şubat’ta Zonguldak’ta da dile getirmişti: “Bilesiniz ki buranın belediye başkanı, cumhurbaşkanının eli üzerinde olduğu sürece Zonguldak, çok daha farklı yere gelecektir.”

Bugün Ordu’da konuşan cumhurbaşkanı, benzer ‘mesaj’lar verdi:

  • Biz merkezi yönetim miyiz? Burada cumhurbaşkanı şu anda AKP Partili Erdoğan. Yerel seçimde AK Partili büyükşehir olduğu zaman artık Ordu’nun kılına zarar gelmez.
  • Şu anda biz merkezi yönetimde miyiz? Bu kardeşiniz bu ülkenin cumhurbaşkanı mı? Dolayısıyla burada Mehmet Hilmi Güler ve ilçe belediyelerimiz seçimi kazandığı anda şunu bileceksiniz: Burada cumhurbaşkanı AK Partili Erdoğan. Hükümet onda. Dolayısıyla yerel yönetimde de aynı şekilde burada AK Partili belediyeler olduğu zaman Ordu’nun kılına zarar gelmez.
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER