Pazartesi, Nisan 15, 2024

İmamoğlu’ndan Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli Metrosu müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli Metrosu’na ilişkin gelişmeleri duyurdu. Buna göre metro hattının ilk etabı 16 Mart’ta açılacak.

Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattının yapımı Mayıs 2017’de başlamış ancak yedi ay sonra durdurulmuştu.

Ekim 2019’da yapılan anlaşmalar sonrasında yeniden başlatılan çalışmalar devam ediyor.

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken sıkça ‘metro’ tartışmalarını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattının ilk etabının açılışı 16 Mart’ta yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin İBB adayı Murat Kurum’un, kendisi yönetimindeki İBB’nin 5 yılda 8 kilometre metro yaptığı iddiasını hatırlatıp yanıtlayan İmamoğlu, şunları söylemişti:

“5 yılda, 8 kilometre metro yapıp, adım sayan arkadaş, tarihe geçti, tarihe. Allah’ım ya, Rabbim ya. Bazen ne diyeceksin… Bir şey diyeceğim… Diyemiyorum. Yani o kadar bir garip bir durum ki. Ama söyleyeyim; ciddi bir tarafı daha var. Bu işin içinde emek hırsızlığı var. Onu söyleyeyim. Böyle saygısız siyaset olmaz. Kameralar önünde 8 adım atarak, 5 yılda yaptığımız 65 kilometreyi, 8 kilometreymiş gibi gösterebileceğini zanneden bu akla, şaşıyorum. Vatandaşa, bakın bu emek gösteren insanlara, emekçilere, firmalara zerre saygısı yok. Allah akıl versin. Bunlar, kendilerini nimetten zannediyorlar. Vatandaşı aldatabileceklerini zannediyorlar. Aynı akıl ne yaptı biliyor musunuz? Aynı akıl, hatırlayın, 2019’da milletin iradesini beğenmeyip, bizim için ne dediler ‘Seçimi çaldılar’ dediler. Bu yalanla, milleti kandırabileceklerini düşündüler.

Bunu unutmayacağız hiç. Niye biliyor musunuz? Vallahi billahi bu unutulmamalı. Millet bunu beynine kazımalı. Ve bir daha milletin iradesine böyle bu çıkışı yapacak insanların karşısında, topyekun bir olmalı. Ama millet, -açık söyleyeyim- kimin hırsız, yalancı, vesaire olduğunu sandıkta tescil etti. Hem de söyleyeyim; 1 kere değil, 100 kere değil, 100 bin kere de değil, tam 806 altı bin kere bunu sandıkta tescilledi. Kendilerini milletin üstünde görenlere. Milleti aldatmaya kalkanlara atılmış 806 bin demokrasi dersiydi, demokrasi tokadıydı. Ama bunların akıllanmaya da niyetleri yok. Hala iftiralar atıyorlar. Hala milleti aldatmaya kalkıyorlar. 31 Mart, vatandaşı kandırmayı marifet sayanlara, vatandaşa saygı duymayanlara, hep birlikte ders verme günüdür. Bunu unutmayınız. Hep birlikte ders vereceğiz. 5 yıl boyunca biz onlara belediyecilik dersi verdik. İcraat, hizmet, yatırım nedir? Nasıl yapılır? Gösterdik. 31 Mart’ta da siz, onlara herhalde ciddi bir demokrasi dersi vereceksiniz. Öyle görüyorum. Bunun o meşalesini, ateşini de Sancaktepe yakmalıdır. Öyle bir ders alacaklar ki, bir daha milleti hiçe saymaya, kandırmaya cesaret edemeyecekler.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER