Pazartesi, Mayıs 27, 2024

İmamoğlu’ndan adaylık sorusuna yanıt: ‘Allah bilir’ cevabını bile vermiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yabancı gazetecilerin cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili sorusuna yanıt verdi: “Bir önceki seçimden hemen sonra sizin gibi, ülkemize gelmiş basın mensubuna verdiğim cevabı vermemeyi ilke edindim. O da ‘Allah bilir’di. O cevabı bile vermiyorum.”

Ekrem İmamoğlu dün İstanbul Feshane’de, uluslararası basınla bir araya geldi.

VoA Türkçe’den Hilmi Hacaloğlu’nun aktardığına göre Çek Cumhuriyeti’nden gelen bir gazeteci, İBB başkanına “Gelecek seçimde CHP’nin adayı olacak mısınız?” diye sordu.

Soru salonda güçlü gülme seslerine neden olunca bir an duraklayan İmamoğlu, “Ben de cevap olarak sizin gibi gülsem yeterli mi?” dedi ve ekledi:

“Sizin gibi basın temsilcilerinin bu soruyu soracağını biliyordum. Bir önceki seçimden hemen sonra sizin gibi, ülkemize gelmiş basın mensubuna verdiğim cevabı vermemeyi ilke edindim. O da ‘Allah bilir’di. O cevabı bile vermiyorum. İşimin fakındayım. Mesele tekil kişi değil. Meseleye bütünlükçü bakan güçlü kadronun içinde olmanın gururunu taşıyorum.

Biz iyi uygulamalarla demokrat anlayışın, sosyal demokrat yapının Türkiye’nin genelinde de hâkim olacağı süreci hep birlikte hayal ediyoruz. Bu yolda hep birlikte yürüyoruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER