Çarşamba, Nisan 17, 2024

İBB’den evsiz vatandaşlara yenilikçi destek: Mobil Banyo Otobüsü projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlamış İETT otobüslerini yeniden tasarlayarak evsiz vatandaşlar için mobil banyo ve bakım merkezlerine dönüştürdü. Proje, ilk olarak Fatih’te hizmete başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sosyal sorumluluk alanındaki yenilikçi projelerine bir yenisini ekledi. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun duyurduğu projeye göre, kullanım ömrünü doldurmuş İETT otobüsleri, evsiz vatandaşların kullanımı için özel olarak yeniden tasarlanacak. Bu yenilikçi proje, şehirde yaşam koşulları zorlaşan ve hijyen imkanlarına erişimde güçlük çeken bireylere yönelik hazırlandı.

Yeniden düzenlenen otobüsler, içinde duş alanları, temiz giysi değişim noktaları, kuaför hizmetleri, dinlenme alanları, ikram odaları ve psikolojik destek bölümleri gibi birçok ihtiyaca cevap verecek donanımlarla seyyar bir bakım merkezine dönüşüyor.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Neyza Akçabay, mobil banyo otobüsü projesinin 1 Nisan itibarıyla Fatih ilçesinde hizmet vermeye başlayacağını ve ilerleyen zamanlarda İstanbul’un diğer bölgelerine de yayılacağını belirtti. Projenin amacı, kentteki kimsesiz vatandaşlara ulaşarak onlara temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir hizmet sunmak.

İBB’nin bu girişimi, kentte yaşayan her bireyin temel hak ve ihtiyaçlarına ulaşabilmesi adına atılmış önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Proje, aynı zamanda sosyal içerme ve toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesine katkı sağlayacak bir model oluşturuyor. Mobil banyo otobüsleri, evsiz vatandaşların kişisel bakım hizmetlerine kolaylıkla erişebilmelerini sağlayarak, onların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER