Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'in Devlet Bahçeli'ye yönelik sarf ettiği "Suç ortağını bize doğru" itme sözünü eleştirdi. Bir süredir devam 'yumuşama mesajları' kapsamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel, mayıs ayının başında AK Parti genel merkezinde AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'la görüştü. Dört gün önce de Erdoğan, Özel'i CHP genel merkezinde ziyaret etmişti. Bunun üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yse AK Parti'yle CHP'nin ittifak yapmasını önermişti: “AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir. Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek.” Özel'se Bahçeli'ye "Suç ortağını bize itme" demişti: “Sayın Bahçeli’ye de bir davette bulunayım. Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye ittifakı. Siyasi partileri birleştirmeye gerek yok. CHP‘yle bir başka siyasi partiye ittifak teklif etmesine gerek yok. Bize kimse ittifak falan önermesin. Bahçeli, şöyle bir kolaycılık yapmasın. Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesin.”

İtalya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Özel'in açıklamalarını hedef alarak şunları dedi:

*Devlet Bey'in açıklaması devlet adamı yaklaşımıyla, sakin, bir tartışmaya fırsat vermeden yapılmıştır. Konuyu bu şekilde kapatmış olması gayet isabetlidir.

*(Özgür Özel görüşmesi) İki gün sonra ortaya maalesef arzu etmediğimiz bir yaklaşım çıkınca bu durum da bizi üzmedi değil.

*Eğer bu iadeiziyaretimizi CHP'nin başındaki arkadaş hazmedebilseydi, bu tür bir açıklamayı yapmaya gerek duymazdı.

Cumhuriyetçi Parti, aday olarak Trump'ı seçtiklerini duyurdu Cumhuriyetçi Parti, aday olarak Trump'ı seçtiklerini duyurdu

*İadeiziyaretle siyasete yumuşama getirelim dedik ama bundan anlamayanlar İstanbul'da basın toplantısı yaptı ve belli ki birilerinin etkisi altında kaldılar.

Editör: Mehmet Baran Kılıç