Pazar, Nisan 14, 2024

Erdoğan, Can Atalay’ı hedef aldı: 18 yıl hapse mahkum teröristi Meclis’e taşımak için hukukun altında tünel kazıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda; yaptığı konuşmada tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ı hedef aldı:” Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir teröristi Meclis’e taşımak için hukukun altından tünel kazmakla kalmıyor, şimdi işi daha da ileri götürüp mahalli seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütü mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar.” 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yalova Kapalı Salonu’nda yapılan Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. 

Konuşmasında muhalefete yüklenen Erdoğan, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ı hedef aldı. 

’HUKUKUN ALTINDAN TÜNEL KAZIYORLAR’

Erdoğan, şöyle konuştu: 

“CHP gibi istismar siyaseti yapanların sonu, DEM gibi bölücü emeller peşinde koşan partilerin elinde oyuncak olmaktır. Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir teröristi Meclis’e taşımak için hukukun altından tünel kazmakla kalmıyor, şimdi işi daha da ileri götürüp mahalli seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütü mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar. 3-5 oy daha fazla oy alacağız, 2-3 belediyede oylarımızı arttıracağız diye hoyratça, çiğnenmedik hiçbir ilke, işportaya çıkarılmadık hiçbir değer bırakmadılar. Gazi Mustafa Kemal’in partisini götürdüler siyasi kariyerleri uğruna bölücü örgütün DEM’ine rehin verdiler. ‘Gel bakalım Muharrem’ dediler, FETÖ taktikleri ile tasfiye ettiler. Bay Kemal’i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek CHP’nin başına Özgür efendiyi getirenlerin ilk işi bu parti ile bölücü örgütün güdümündeki partiyi demlemek oldu. Dikkat ederseniz yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Ülkenin ve milletin aleyhine her işte CHP ve DEM birlikte hareket ediyor.”

‘İSRAİL-FİLİSTİN ARASINDA, İSRAİL’İN YANINDA YER ALANLAR BUNLAR’

“Teröre karşı en etkili silahımız olan SİHA’lardan rahatsız olanlar bunlar. Bölücü emellere set çeken, sınır ötesi harekâtlarımızdan rahatsız olanlar bunlar Türkiye’nin nüfuz alanının genişlemesinden rahatsız olanlar bunlar. Tam 30 yıllık işgalin ardından Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşmasından rahatsız olanlar bunlar. Filistin’de hakkı ve adaleti savunmamızdan rahatsız olanlar bunlar. İsrail-Filistin arasında ne yazık ki değerli kardeşlerim, İsrail’in yanında yer alanlar bunlar. Ülkemizin mazlum ve mağdurlara el uzatmasından rahatsız olanlar yine bunlar. Hırsızlıkları, yolsuzlukları, belediyelerde kurdukları soygun düzenleri ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza dil uzatan, hakaret eden, küfreden edepsizler yine bunlar.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER