Cuma, Nisan 12, 2024

Dilan ve Engin Polat çifti hakkında bir hapis istemi daha

İstanbul Bahçeşehir’de bir güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında azmettirici oldukları iddia edilen Engin Polat, Dilan Polat ve babası Sezgin Polat dahil sekiz şüpheli için 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Küçükçekmece başsavcılığınca Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin 1 Ekim 2023’te motosikletli şüphelilerce kurşunlanmasına yönelik soruşturma tamamlandı.

TRT Haber‘in aktardığına göre hazırlanan iddianamede; Engin Polat, Dilan Polat, Sezgin Polat dahil sekiz şüpheli için ‘birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Ne olmuştu?

Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan Banu Parlak’a ait güzellik merkezine 1 Ekim 2023’te giden motosikletli şüpheliler saat 02.00 ve 04.30 sıralarında iş yerine iki kere silahla ateş açmıştı. Camına beş kurşun isabet eden güzellik merkezinde hasar oluşmuştu.

Olayla ilgili Küçükçekmece başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, 5 Ekim’de düzenlenen eş zamanlı operasyonda beş şüpheli gözaltına alınmıştı.

Şüpheliler, ‘suç örgütüne üye olmak’, ‘örgüt faaliyeti kapsamında silahla tehdit’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından sevk edildikleri hakimlikçe tutuklanmıştı.

Anadolu başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat ile Sezgin Polat, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER