Perşembe, Nisan 18, 2024

Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yeni iddianame

‘Kara para aklamak’ dahil altı suçtan tutuklanan Dilan ve Engin Polat çifti hakkında, ‘park meselesi yüzünden tartıştıkları komşularını dövdükleri’ iddiasıyla yürütülen ayrı bir soruşturmada iddianame hazırlandı.

Anadolu başsavcılığı, Polat çiftinin 2 Haziran 2023’te Çekmeköy’de tartıştıkları komşularını dövdükleri iddialarına yönelik soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, Engin Polat’ın doğum günü nedeniyle Polat çiftinin evinde parti düzenlendiği ve partiye gelen bir misafirin bebeğinin rahatsızlandığı belirtilerek, doktora gitmek için park halindeki aracına yönelen misafirin, otomobilinin önünde başka bir araç olduğunu gördüğü ve çıkamadığı kaydedildi.

Haber verilen Engin Polat’ın, aracın çekilmesini istemek için komşuları Metin S.A’nın evine gittiği ve evde bulamadığı aktarılan iddianamede Polat çiftinin daha sonra Metin S.A. ile yolda karşılaşarak tartıştıkları, tartışmanın büyümesi üzerine bu kişiyi dövüp tehditte bulundukları öne sürüldü.

Müşteki Metin S.A’nın, Polat’lara gelen araçların geçiş güzergahı üzerine park etmeleri nedeniyle aracını sokak üzerine bırakmak zorunda kaldığına işaret edilen iddianamede, İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden alınan rapora göre Metin S.A’nın dayak sonucu hafif nitelikte yaralandığı anlatıldı.

İddianamede Dilan Polat’ın ‘hakaret’, ‘yaralama’, ‘birden fazla kişiyle tehdit’ suçlarından sekiz yıl dört aya, Engin Polat’ın ise ‘hakaret’, ‘yaralama’, ‘birden fazla kişiyle tehdit’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 11 yıl dört aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Savcılık iddianameyi, Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER