Cuma, Nisan 19, 2024

DEM Parti’den ‘Bala’ açıklaması: Herhangi bir partiye desteğimiz ya uzlaşımız söz konusu değil

AK Parti Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın konuk olduğu canlı yayın öncesinde ‘DEM Parti’yi soralım mı’ diyen sunucuya “Onlar sandığa gitmiyorlar. Serbest bıraktılar. Biz görüştük Bala’dakilerle bize verecekler” sözlerine DEM Parti’den yalanlama geldi. DEM Parti Ankara İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Bala’da herhangi bir partiye desteğimiz ya da herhangi bir uzlaşımız söz konusu değildir” denildi.

AK Partili Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın DEM Parti ile ilgili “Onlar sandığa gitmiyorlar. Serbest bıraktılar. Biz görüştük Bala’dakilerle bize vereceklersözleriyle ilgili DEM Parti tarafından açıklama yapıldı.

Buran’ın yalanlandığı açıklamada, ilçede aday çıkarılmamasının nedeni ilçe örgütünün oluşturulmamış olması nedeniyle olduğu belirtilerek, herhangi bir parti ile uzlaşı ya da destek durumunun söz konusu olmadığı ifade edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde çeşitli kanal ve mecralarda partimizi yıpratma amaçlı, gerçekliği olmayan çeşitli iddialar ileri sürülmektedir. Bunlardan biri de Bala’nın mevcut AKP’li belediye başkanı Ahmet Buran’nın bir televizyon programında, DEM Partililerin Bala’da – sonradan yalanlamış olsa da- kendisini desteklediğine yönelik spekülasyonudur. Bunun ve bu spekülasyon üzerinden partimize yönelik çirkin ithamların muhatabı olmadığımızı tekrar tekrar belirtiriz.

Partimizin Bala’da yerel aday çıkarmadığı doğrudur. Aynı şekilde yeni dönem ilçe örgütümüz tam olarak oluşmadığı için Polatlı’da da aday çıkarmadık. Ankara’da aday çıkarmadığımız bir başka ilçe de Yenimahalle’dir. Bu istisnai tutumumuzun nedeni de CHP dahil, herhangi bir partiyle kurduğumuz ittifak değildir. Merkezi Seçim Komisyonumuzun yaptığı istişareler sonucunda almış olduğu bir karardır.

Bunun dışında Ankara’da 21 ilçede adaylarımız vardır ve büyükşehir adaylarımızla birlikte çalışmalarına devam etmektedirler. Tekrar Bala’ya dönersek, Balalı partili yoldaşlarımızın da altını çizdiği gibi Bala’da herhangi bir partiye desteğimiz ya da herhangi bir uzlaşımız söz konusu değildir.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER