Cuma, Nisan 19, 2024

CHP’li Tugay’dan İzmir’e özel sosyal destek projeleri

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, emekliler ve öğrenciler için su faturası ve ulaşım desteği gibi önemli sosyal projeleri duyurdu. Tugay, İzmir’de yaşayan vatandaşların ekonomik yükünü hafifletecek adımların atılacağını vurguladı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim kampanyası kapsamında Cemevi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmalarda, emeklilere ve öğrencilere yönelik önemli sosyal destek projelerinin müjdelerini verdi.

Tugay, “65 yaş üzerindeki emekli yurttaşlarımız için 4 metreküp suyu tamamen ücretsiz vereceğiz. Ayrıca öğrenciler için yüzde 50 su faturası indirimi direkt başlatacağız” ifadelerini kullandı. Bu adımların, İzmir’deki vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedeflediğini belirtti.

Rakibi Hamza Dağ’ı da eleştiren Tugay, siyasi rakiplerinin performansını ve geçmişte iptal edilen festivalleri gündeme getirdi. Tugay, seçim kampanyasını belediyenin imkanlarını kullanmadan yürüttüğünü, bunun yerine gönüllü destekleri ile kampanyayı finanse ettiğini vurguladı.

Ayrıca, Alevi Bektaşi Federasyonu ve federasyona bağlı dernekler ile yapılan toplantıda, yurttaşların aklının karışmasına yönelik yapılan algı çalışmalarına tepki gösterdi. “Alevi yurttaşlarımızın inanç özgürlüğü ve demokrasi hedeflerinizden vazgeçmedik” diyerek, CHP’nin bu konudaki duruşunu açıkça ortaya koydu.

Dr. Tugay ayrıca, seçmenlere 31 Mart’ta oy kullanma çağrısında bulunarak, AKP’nin ülkeyi yaşanmaz bir hale getirdiğini ve CHP’nin bu durumu değiştirebilecek tek güç olduğunu ifade etti. Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun desteğini de arkasına alan Tugay, yerel yönetimlerdeki CHP başarısını İzmir’de de sürdürme sözü verdi.

Tugay, İzmir’deki ekonomik koşullar ve su fiyatları üzerine de değerlendirmelerde bulunarak, su fiyatlarını kademe kademe düşürme sözü verdi. Emeklilere, öğrencilere, işsizlere ve ev hanımlarına yönelik destek projeleriyle İzmir’in sosyal belediyecilik anlamında örnek bir şehir olacağını belirtti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER