Salı, Nisan 16, 2024

CHP’li Tezcan’a dert yanan pazarcı esnafı: Tekerlek patlak, jantın üstünde gidiyoruz

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde pazarcı esnafı ve vatandaşlar, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Kuyucak İlçe Başkanı Özgür Yöreli ve Kuyucak Belediye Başkan Adayı Uğur Doğanca’ya konuştu.

Kuyucak pazarında Tezcan’a sorunlarını anlatan pazarcı “Tekerlek patlak, jantın üstünde gidiyoruz” dedi.

Başka bir pazarcı, “Portakal para etmedi. Satamadım, elimde kaldı” derken pazarcılık yapan emekli bir vatandaş ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek şunları dedi: “Verin 10 bin lira o geçinsin. Hatta ben cebimden 10 bin lira daha vereyim. 20 bin liraya geçinsin. Geçinebilirse geçinsin 20 bin liraya. Ben üç çocuk okutuyorum üniversitede. Benim maaşım birine yetmiyor. Ne yapacağız?”

‘Tohum, gübre, poşet, mazot gibi girdiler düşmediği sürece kendilerinin de fiyatları indiremeyeceğini’ söyleyen bir pazarcı ise “Alım gücü yok. Alım gücü olmayınca da böyle idame ettiriyoruz. Yarı aç yarı tok. Sabah ezanı -akşam ezanı çalışıyoruz. Gideri karşılamıyor” dedi.

‘Hiç kimse memnun değil hayatından’

Pazarda esnafı ve vatandaşları dinleyen CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise “Memleketi saraydan yönetenler dinlesin” diyerek şöyle konuştu: ”Hiç başka bir yere gitmeye lüzum yok. Bir okul okumaya gerek yok. 35 yıllık pazarcı. Emekliyim diyor. Burada vatandaş kendi diliyle o kadar güzel anlattı ki. Vatandaşı bu hale getirenlere inşallah vatandaş cevabı verecek.

Hiç kimse memnun değil hayatından. Pazarcı, maliyet yüksek, işler düşük, geçen sene aldığımız poşeti bu sene iki katından fazlaya alıyoruz diyor. Herkes şikayetçi. Türkiye’yi yönetenler memleketin halini oturup da kendi oturdukları saraylardan anlayamazlar.

Anadolu’da 81 vilayette, hangi şehrimizde olursa olsun bir pazara girsinler görsünler. Vatandaşın ne simit almaya ne de ekmek almaya almaya gücü yetiyor. Pazarcı poşete güç yetiremiyorum diyor. Memleketi bu hale düşürenler azıcık vicdanları varsa gelsinler vatandaşın derdini burada dinlesinler. Biz dinledik. Vatandaş artık bu problemleri sandıkta nasıl çözeceğini görmüş vaziyette.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER