Cuma, Nisan 19, 2024

CHP’li Şişli Belediye Başkan adayı Şahan: Bir kentin planı yoksa her şey gelişi güzel olur

İstanbul’un Asya kıtasındaki kentsel dönüşümün plansız olduğu konusunda konuşan Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan “Bir kentin planı yoksa, gelişi güzel bir gelişme olur. Bu gelişim de Esenyurt gibi üçüncü bölge gibi olur ve kentsel yerleşkeyi kontrol edemezsiniz” yorumunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan, gazeteci Fatih Altaylı’nın hem yerel seçime yönelik hem de İstanbul’a yönelik sorularını yanıtladı.

Fatih Altaylı’nın İstanbul’un Asya kıtasındaki kentsel dönüşümün plansız olduğu üzerinden Esenyurt’taki düzensiz yerleşkeye atıfta bulunması üzeribe konuşan Şahan, şunları söyledi;

“Bir kentin planı yoksa, gelişi güzel bir gelişme olur. Bu gelişim de Esenyurt gibi üçüncü bölge gibi olur ve kentsel yerleşkeyi kontrol edemezsiniz. Sonra da olan şeyi planlamaya çalışırsınız. Bunun makro sebepleri de var. Biz bir yetki karşaması yaşıyoruz. 25 yasa 19 kurum 11 yönetmelik var. Bu da dağınıklığı resmidir. Bunları vatandaşa net bir şekilde anlatmamız lazım.”

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM SANDIĞA ASIL SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKEN BİD DÖNEM”

Diğer yandan da Şahan, Fatih Altaylı’nın seçim sandıkları konusunda da ‘Sandık güvenliği için ne yapacaksınız sorusunu şöyle yanıtladı:

“Mevcut siyasi iktidar bu umutsuzlukla sandıkta bir şeyi değiştirmeyeceğine inandırır. 2013’te vatandaşta umudu yeniden inşa ettik ve 2024’te de aynı çabayı göstermek zorundayız. Demokratih hukuk devleti için bunu yapmalıyız. Bu seçim sadece bir İstanbul seçimi değil. Önümüzdeki dönem sandığa asıl sahip çıkmamız gereken bir dönem.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER