Cuma, Mayıs 24, 2024

CHP’li Şevkin’den Bakan Soylu’ya: “Evdeki yabancı kim?”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtlı çıkmasına tepki gösterdi. TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Şevkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Evdeki yabancı kim?” diye sordu.

Vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtlı çıkmasına tepki gösteren Şevkin, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak şunları söyledi:

“Milletimizin Meclisinin çatısı altında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya soruyorum; ‘Evdeki yabancı kim?’ Bu soruyla bir çok kez muhatap olan ancak sorulara gazetecilerin yüzünü okşayarak, “Canım benim” demekle yetinen Soylu, bilsin ki; bu olay bir milli güvenlik sorunudur. Vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtları nasıl yapıldı? Kayıtları yapılan yabancılar kimler? Vatandaşların herhangi bir izni olmadan E-Devlet üzerinden adreslere nasıl yabancı kaydı yapılıyor?”

“BÜYÜK BİR TEHDİT”

“Bu olay büyük bir tehdit, büyük bir skandaldır. Hukuk dışı, kanuna aykırı bu işlemler kimin başının altından çıkıyor? Göç İdaresi ve Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü’nün görevi nedir? Neden sessiz kalınıyor? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, neden sus-pus oluyor? Meclisimiz bu konuda bir inisiyatif almalıdır” diyen Şevkin, Türkiye’yi bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı olmadığını, olamayacağını söyledi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER