Cuma, Mayıs 24, 2024

CHP’li Kuşoğlu’ndan torba yasa tepkisi: “Asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, yurttaşın beklediği desteklerin torba kanunda olmadığını belirterek “Asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış” değerlendirmesinde bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa teklifi için “Vatandaşın acil beklediği Çek Kanunu düzenlemesi teklifte var ama VUK359 yok, emekli bayram ikramiyesinin artırılması yok, işsiz vatandaşlara alternatif destekler yok. Anlaşıldı ki asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış” ifadelerini kullandı.

“18 KANUN VE 2 KHK’DA DEĞİŞİKLİK ÖNGÖRÜYOR”

23 maddelik torba yasa teklifine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li Bülent Kuşoğlu, önceki gün 12 saatlik bir çalışma yaptıklarını belirterek şunları kaydetti: Bugün iktidardan gelen bir teklifle 23 maddelik bir torba kanun görüşeceğiz. 18 kanun ve 2 KHK’da değişiklik öngörüyor. Değişiklik öngörülen kanunların 15’inde bu dönem zaten değişiklik yapmışız. Bu TBMM’nin çalışmadığını Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin gereksizliğini ispatlayan bir durum.

“OHAL’İ ÜÇ YIL UZATMAKMIŞ”

Vatandaşın acil beklediği Çek Kanunu düzenlemesi teklifte var ama VUK359 (Vergi Usul Kanunu) yok, emekli bayram ikramiyesinin artırılması yok, işsiz vatandaşlara alternatif destekler yok. Anlaşıldı ki asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER