Pazartesi, Haziran 17, 2024

CHP’li Kaya’dan, KPSS uyarısı: ”1 milyon 600 bin gencin geleceğini hiç kimse karartmasın”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 18 Eylül’de yeniden yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde, “Bir kez daha yetkilileri uyarıyorum; 1 milyon 600 bin gencin geleceğini hiç kimse karartmasın. Çocuklarımız sizlere emanet. Çocuklarımızın soruları da size emanet. Bu kurum 1974 yılında onurla kuruldu, onuruyla yaşasın istiyoruz. 31 Temmuz’da yapılan sınavda yolsuzluk açığa çıkartılmadığı müddetçe kaygı ve kuşkularımız devam edecek” dedi.

Yıldırım Kaya, bugün Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) önünde açıklama yaptı. Kaya, şunları söyledi:

“Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin önündeyiz. Daha önce 31 Temmuz 2022’de yapılan KPSS’de yapılan usulsüzlüklerden dolayı sınavlar iptal edilmişti. Şimdi 18 Eylül’de yeniden sınavlar yapılacak. Bir kez daha yetkilileri uyarıyorum; 1 milyon 600 bin gencin geleceğini hiç kimse karartmasın.

Çocuklarımız sizlere emanet. Çocuklarımızın soruları da size emanet. Bu kurum 1974 yılında onurla kuruldu, onuruyla yaşasın istiyoruz. 31 Temmuz’da yapılan sınavda yolsuzluk açığa çıkartılmadığı müddetçe kaygı ve kuşkularımız devam edecek. Bir an önce Devlet Denetleme Kurulu, ilgilileri açığa çıkartsın, kamuoyuyla paylaşsın.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER