Çarşamba, Mayıs 22, 2024

CHP’li Başarır, Antalya Adliyesi’nin önünden seslendi: Biz belediye başkanımızın arkasındayız

CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, teleferik kazasındaki soruşturmada Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına ilişkin “Buradaki sorun şudur, 30 yıl sonra yüzde 50 ile kazandığımız bir belediye başkanımızın seçimin iktidar tarafından hazımsızlığı vardır. Biz belediye başkanımızın arkasındayız” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti’nin kalesi olan Kepez Belediyesi’ni kazanan CHP’li Mesut Kocagöz, Antalya’da gerçekleşen teleferik faciası gerekçe gösterilerek 14 Nisan’da tutuklanmıştı.

Teleferik hattı ve tesisler Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET A.Ş tarafından işletiliyor. Kocagöz, 2019 ve 2024 arasında ANET A.Ş. genel müdürüydü.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Antalya Adliyesi önünde konuştu.

Kocagöz’ün emniyete bilgi alınmak için çağrıldığını ancak kapısına polis otosu gönderildiğini belirterek tepki gösteren Başarır, “Kıymetli yargıçlara sesleniyorum, hangi şekilde bizi adliyeye davet ederseniz edin biz geliriz. Bilgi edinmek için çağrılan belediye başkanımız haksız hukuksuz dehşet verici bir kararla tutuklu” dedi.

Mesut Kocagöz’ün seçimlere girmeden önce görevinden istifa ettiğinin altını çizen Başarır, şunları dedi: “Sorumluluğu ortadan kalkmış. YSK’nın istifa olarak verdiği tarihi kabul etmeyen bir mahkeme var! Bugün belediye başkanıysa demek ki bu belediye başkanı 1 Aralık’tan önce istifa etmiş. Buradaki sorun şudur, 30 yıl sonra yüzde 50 ile kazandığımız bir belediye başkanımızın seçimin iktidar tarafından hazımsızlığı vardır. Biz belediye başkanımızın arkasındayız.”

Ne olmuştu?

Antalya’da bir kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan teleferik kazası ile ilgili dönemin ANET Genel Müdürü olan CHP Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün ifadesi alındıktan tutuklandığı öğrenilmişti. Kocagöz ile birlikte 5 kişi hakkında tutuklama kararı verilmişti. 1 kişi serbest bırakılırken, 8 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilmişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER