Cuma, Nisan 12, 2024

CHP’li Akın’dan ‘polis sorgusu’na tepki: Türk gençliğini Edirne’de boyunduruk altına almanıza izin vermeyeceğiz

CHP’nin Edirne Belediye başkan adayı Filiz Gencan Akın, AK Partili rakibi Belgin İba’ya Atatürk’ü soran gençlere polis sorgusu yapılmasına “Bizi taklit ederek seçim kazanmaya çalışıyorsunuz. İki tane genç soru sordu diye eziyet ediyorsunuz. Türk gençliğini Edirne’de boyunduruk altına almanıza izin vermeyeceğiz!” dedi.

AK Parti Edirne adayı Belgin İba’nın otelinde düzenlediği toplantıda kendisine Mustafa Kemal Atatürk’e ilişkin sorular sorulması üzerine toplantı sonlandırıldı. İba’ya Atatürk’e ilişkin soru soran gençlere salon dışına çıktıktan sonra polis tarafından GBT sorgulaması yapıldı. 

CHP’li Akın, gençlere polis sorgusu yapılmasına X hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. AK Parti’nin maskesini düştüğünü söyleyen Akın “Türk gençliği hürdür. Türk gençliği sorar, sorgular. Türk gençliğini Edirne’de boyunduruk altına almanıza izin vermeyeceğiz!” dedi.

Akın’ın paylaşımı şu şekilde:

*Maskeniz yine düştü! Sağda solda biz de Atatürkçüyüz, biz de özgürlükçüyüz, biz de laiklikten yanayız diye dolaşıyorsunuz. Bizi taklit ederek seçim kazanmaya çalışıyorsunuz. İki tane genç soru sordu diye eziyet ediyorsunuz. İki Edirneli gencin sorusuyla yaldızınız döküldü diye üstlerine gidiyorsunuz.

*Bakanlarınızı şehirlere yığdınız, bütün kamu kaynaklarını seferber ettiniz, hepimizin vergisiyle çalışan TRT’yi propaganda makinasına çevirdiniz, bu ülkenin devletini partinizin hizmetine soktunuz, yetmedi şimdi de Şerefli Türk Polisi’ni hukuksuzluğunuza alet ediyorsunuz.

*Edirne’mizin polisini, Edirne’mizin pırıl pırıl genç, vatansever, Atatürkçü gençleriyle karşı karşıya getiren sinsi çıkar oyunlarınızı Edirne bozacak! Edirne’nin huzuru, güvenliği, refahını o eziyet ettiğiniz, dürüst ve korkusuz Cumhuriyetçi gençlerle birlikte kuracağız. Türk gençliği hürdür. Türk gençliği sorar, sorgular. Türk gençliğini Edirne’de boyunduruk altına almanıza izin vermeyeceğiz!

Sevgi Kılıç: Özür bekliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç da tepkisini X hesabından yaptığı paylaşımla gösterdi. AK Partili Belgin İba’dan gençler adına özür beklediklerini söyleyen Kılıç, şunları kaydetti:

“Soru da mı soramayacak gençler? Allah muhafaza belediyeyi alsanız ağzını mı bantlayacaksınız insanların? Ne biçim bir demokrasi anlayışınız var sizin? Genç kardeşlerime geçmiş olsun diliyorum, bu rezalete sebep olan başkan adayından da gençler adına özür bekliyoruz!”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER