Perşembe, Nisan 18, 2024

CHP Şişli adayı Şahan, Tayfun Kahraman için yazdı: Aday adayı olduğum günden beri kalemini yanımdan ayırmıyorum

CHP Şişli adayı Resul Emrah Şahan, Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman’a mektup yazdı.

Gezi Parkı direnişini ‘finanse ve organize etmek’le suçlananların yargılandığı davada 25 Nisan 2022’de Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi’ye 18’er yıl hapis cezası verilmişti.

Yargıtay, 28 Eylül 2023’te Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku’nun cezalarını onamış, Ali Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ayşe Mücella Yapıcı’nın cezalarını bozmuştu.

Şahan, BirGün’de yazdığı mektupta şehir plancısı Tayfun Kahraman’a seslenerek İBB’nin Gezi Parkı’nı yeniden almasını hatırlattı.

Yazıdan öne çıkanlar şöyle:

* Eminim sen de park olarak kalması için ciddi mücadele verdiğin ve hâlâ bedel ödemeye devam ettiğin Gezi’nin bu akıbetine çok sevinmişsindir.

* Ancak elbette mücadelemiz sürüyor. Deprem gerçekliğiyle her gün yüzleştiğimiz bugünlerde deprem toplanma alanları açısından son derece fakir olan bu kentte Gezi’nin de Gezi’yi korumanın önemi de herkes tarafından çok daha iyi anlaşıldı. Artık iktidarın rant uğruna bu şehrin yeşiline, Gezi’sine dokunmasına ses çıkartmayacak tek bir yurttaşımız bile yok. Bu, sizin mücadelenizin, bizim mücadelemizin haklılığını bir kez daha ortaya koyuyor.

* O kadar hazırım ki, o çok sevdiğin odanda duran kalemin cebimde. Aday adayı olduğum günden beri yanımdan ayırmıyorum. Adım adım gezip bu kent için, İstanbul için yapacaklarımızı anlatıyorum. Kalemine de, bu kent için hayallerine de sahip çıkmak için var gücümle çalışıyorum.

* 31 Mart’ta İstanbul’da kazanacağız. Şişli’de kazanacağız. Ve ben senin kaleminle mazbatamı imzalayacağım.

* Unutma can dostum, umut hep var!

* Özgürlüğünü elinden alabilirler. Adil yargılanma hakkını elinden alabilirler. Ama içinde yeşeren umudu kimse senden, kimse bizden alamaz.

* Kendine iyi bak. Özgür günlerde tıpkı eskisi gibi her daim yan yana, her daim kol kola olacağız. Kızlarımız beraber büyüyecek, beraber büyüteceğiz.

* Bu arada, Can’ın da doğum günü. Onu da sevgiyle kucaklıyorum. Beraber kutlayacağımız günleri hasretle bekliyorum.

Yazının tamamı

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER