Cuma, Nisan 12, 2024

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Akın, proje tanıtım toplantısı düzenledi

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği proje tanıtım toplantısında Edirne’nin gelişimine yönelik çalışmalarını anlattı. Akın, dirençli kentler, temiz suya erişim, toplu taşıma ve ulaşım gibi alanlarda vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak projeleri hayata geçireceklerini belirtti. Ayrıca, kapalı pazar alanları, çalgıcı mektebi ve zanaatkarlar projesi, kız öğrenci yurtları, spor merkezleri, mahalle konakları ve kent lokantası gibi projelerden bahsetti. Akın, birlik ve beraberlikle kenti yöneteceklerini vurgulayarak, Edirne’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bildiğini ve bu kente yapacak çok işleri olduğunu ifade etti. Toplantıya, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne milletvekilleri Ahmet Baran Yazgan ve Ediz Ün ile İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve partililer de katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen lansmanda Edirne CHP Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın projelerini anlattı. Salon tıklım tıklım dolarken, Akın ayakta alkışlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı yaptığı konuşmalarda yerel seçimler için çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı. Edirne İl Başkanı Samet Kahraman’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Edirne CHP Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın yaptığı konuşmada; “Yıllardır bu kentin sokaklarındayım. Edirne’mizin sorunlarını biliyorum, ihtiyaçlarini biliyorum. Bu kentte çok güzel günler yaşadım, çok güzel anılar biriktirdim. Bu kent için hedeflerimiz var. Bunları gerçekleştirecek gençliğimiz, enerjimiz, kararlılığımız var. Bu kent için yapacak çok işimiz var. Bu kentte cumhuriyeti ve değerlerimizi yaşatmak, çocuklarımıza iyi bakmak, kadınların özgürce yaşamasını güvence altına almak, özgürlüklerimizi korumak her Atatürkçünün görevidir. Bize, Ata’mızın verdiği en büyük görev, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet korumak ve yaşatmaktır. Bunu da Edirne’de Cumhuriyet’ten taraf olanların gücünü göstererek yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Ardından projelerini tek tek anlatan Akın; “Edirne’mizi depremlere ve afetlere hazırlamak en öncelikli görevimiz. Her türlü deprem ve doğal afetlere dirençli bir şehir oluşturacağız. Önceki dönemde kurulan Afet İşleri Müdürlüğü’nü aktif hale getirerek deprem anında kullanmak üzere toplanma alanları oluşturacağız, mahalle afet konteynerleri her mahallede halkımızın rahatlıkla ulaşabileceği noktalara yerleştireceğiz.Belediye bünyesinde arama-kurtarma birimi kuracağız. Edirnelilerin güven içerisinde yaşayacağı bir kenti, bilimin ışığında, inşaat rantı değil güvenli konut hakki anlayışıyla inşa edeceğiz.Ana isale hatlarında ve şehir şebekesinde yenilemeleri en kısa sürede tamamlayarak, kayıp kaçak oranlarını minimum seviyeye düşürerek su tasarrufu sağlayıp, konut abonelerine yüzde 20 oraninda indirim uygulayacağız.Marka bir şehre yakışır şekilde toplu ulaşım altyapımızı güçlendireceğiz, mevcut sorunları gidereceğiz.Ulaşım ana planı yapacağız, toplu taşıma takip merkezi kuracağız. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz seyahat hakkı güvencemiz altında olacak. Tam ve öğrenci biniş ücretlerinde yüzde 20 indirim uygulayacağız, toplu taşıma ücretlerinde yapılacak indirimler nedeniyle esnafa gelir desteğinde bulunacağız” diyerek indirim sözleri verdi.

Şehir otobüs terminalini yenileyeceklerini ve şehirdeki otopark sorunlarının da önüne geçeceklerini bildiren Akın, en büyük ihtiyacımız diyerek Balkan Park projesini tanıttı. Akın; “Şükrüpaşa (Cumhuriyet) mahallesinde, Mevlana Cami karşısında bulunan alanda doğal yaşamın devamlılığı için vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri bir ortam sunacağız.Sağlıklıi, doğaya saygılı ve sosyal nesiller yetiştirebilmek için aktivite gerçekleştirmeye ve sosyalleşmeye uygun, erişilebilir oyun alanları kuracağız. Aqua park yaparak yaz aylarında, vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Yuvam edirne kreşleri, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezleri, bungalov, tematik köy ve karavan park projesi, kapali pazar alanlari projesini,çalgıcı mektebi ve zanaatkarlar çarşısı, kız öğrenci yurdu, Hıdırlık-Tabya Mevkii Seyir Terası,mahalle konakları projesi, kent lokantası (Sofra Edirne), Sevgi Kart, Halk Ekmek Fırını, kadın danışma merkezi, üreten kadınlar atölyesi,yenidoğan ve aile destek merkezi, çocuk kütüphanesi,etüt merkezi, kadın hijyen paketi desteği gibi birçok projesini anlattı.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER