31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den AK Parti'ye geçen Hatay Büyükşehir Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi'nden bazı isimleri 'transfer' etti.

26 Haziran'da Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin sitesinde yayınlanan habere göre belediyenin genel sekreter yardımcısı Uğur Kandemir, insan kaynakları ve eğitim dairesi başkanı Bahattin Toptaş ve yazı işleri ve kararlar dairesi başkanı Abdülbasit Körük oldu.

Kandemir, İBB AK Parti'deyken İSKİ'de çalışmaya başlamıştı. Kandemir, 'kayyım rektör' Naci İnci döneminde üniversitenin genel sekreter yardımcılığına getirilmişti.

Biden adaylıktan çekildi Biden adaylıktan çekildi

İBB’de yine AK Parti yönetimindeyken çalışmaya başlayan Bahattin Toptaş, Ocak 2023’te okulun iktisadi ve idari bilimler fakültesine sekreter yapıldı. Bir hafta sonra da destek hizmetleri şube müdürü olarak atandı.

İBB AK Parti'deyken İSKİ'de çalışan Abdülbasit Körük de 'kayyım rektör' döneminde Boğaziçi Üniversitesi'nde hızla yükselenler arasındaydı.

AK Partili belediye çalışanı gitti, AK Partili belediye çalışanı geldi

Boğaziçi Üniversitesi'nin sitesinde yer alan bilgiye göre Kandemir'den boşalan genel sekreter yardımcılığı koltuğunaysa Burhaneddin Kanlıoğlu getirildi. Kanlıoğlu da AKP’li Serdivan belediyesinde memurken Şubat 2023'te üniversitenin iletişim fakültesi sekreterliğine atanmıştı. Sonrasında kütüphane daire başkanı olmuştu.

Bu pozisyon hülle yoluyla atamalar için kullanıyor. Buradaki sekreterler atandıktan kısa bir süre sonra şube müdürü yapılmıştı.

Kanlıoğlu'na genel sekreter yardımcılığı haricinde vekaleten yapı işleri daire başkanlığı da verildi. Bu görevde bulunan Soner Melih Kural geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı.

Ayrıca Kandemir, Kanlıoğlu ve Toptaş'a üniversitede lojman verilmişti.

Editör: Haber Merkezi