Cumartesi, Nisan 20, 2024

Beylikdüzü’nde anlamlı açılışlar: Öğretmen Fedai Altun Spor Tesisi ve Eda Erdem Spor Kütüphanesi hizmete girdi

Beylikdüzü Belediyesi, atanamadığı için çalıştığı inşaatta hayatını kaybeden öğretmen Fedai Altun’un anısını yaşatmak ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla kapalı spor tesisi ve Eda Erdem’in adını taşıyan spor kütüphanesini törenle açtı. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, gelecek için umutlu mesajlar verdi.

 

Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye spor ve eğitim alanında önemli katkılar sağlayacak yeni tesislerin açılışını gerçekleştirdi.

Atanmayı beklerken trajik bir şekilde hayatını kaybeden öğretmen Fedai Altun’un adının verildiği ‘Öğretmen Fedai Altun Kapalı Spor Tesisi’ ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’a ithafen adlandırılan ‘Eda Erdem Atatürk’ün Kızları Spor Kütüphanesi’ resmi törenle hizmete açıldı. Açılışa, yerel yöneticiler, eğitim ve spor camiasından önemli isimler ve vatandaşlar katıldı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, açılışta yaptığı konuşmada, belediyenin geride bıraktığı beş yıl içinde 252 projeyi hayata geçirdiğini vurgulayarak, “2019 – 2024 arasında yaptıklarımız fragman kalacak. Beylikdüzü’ne Mart ayı içerisinde açılacak Aziz Sancar Bilim Sanat Merkezi ile birlikte, gençlerimizin hem sporla hem de bilimle iç içe olmalarını sağlayacağız” dedi. Çalık, bu projelerin, gençlerin sporla ve bilimle buluşmasını teşvik etmek ve Beylikdüzü’nü herkesin kendini geliştirebileceği bir kent haline getirmek amacıyla tasarlandığını belirtti.

Fedai Altun’un anısını yaşatma ve farkındalık oluşturma amacını taşıyan spor tesisinin açılışı, aynı zamanda, toplumda önemli bir mesajın verilmesini sağladı. Çalık, “Fedai Öğretmen, en son neyini kaybettiğin sorusuna, ‘Hayallerimi’ diye cevap vermişti. Bu yanıt bizi derinden etkiledi. Spor tesisimize onun adını vererek, ülkemizdeki sorunlara dikkat çekmek ve çözüm bulunması için farkındalık yaratmak istedik” şeklinde konuştu.

Eda Erdem Atatürk’ün Kızları Spor Kütüphanesi ise, spor tarihi, antrenman teknikleri ve spor psikolojisi gibi konulara odaklanacak. Kütüphane, sadece sporculara değil, spora ilgi duyan herkese açık olacak.

Tören, öğretmen Fedai Altun’un ailesinin duygusal teşekkür konuşmaları ve Beylikdüzü’nde sporun ve eğitimin geleceğine yönelik umutlu mesajlarla son buldu. Başkan Çalık ve diğer katılımcılar, açılışın ardından spor tesisindeki etkinlikleri ve maçları izleyerek, projenin gençlere sağlayacağı faydaları yakından gördüler.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER