Pazar, Nisan 14, 2024

Beşiktaş Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Beşiktaş Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Devlet memurlarını içeren sözleşme kapsamında çalışanlar yüzde 190 oranında zam aldı.

Beşiktaş Belediyesi ve Tüm Bel-Sen arasında belediyede çalışan devlet memurlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Levent Hizmet binası önünde imzalanan sözleşmeye göre memur maaşları yaklaşık yüzde 190 oranında artırıldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat törende ‘sözleşmenin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu’ söyleyerek yerel seçimler için oy kullanmaya çağırdı:

“Büyükşehir belediye meclisi çoğunluğunu kazandığımızda artık yeni bir alan açılacak. Yeni bir umut doğacak işte o zaman bu hak mücadelesini verenlerin önleri açılacak. Biz daha sağlıklı ortamlarda daha sağlıklı masalarda konuşacağız ve memurların hakkı her yerde savunulacak. Evet Beşiktaş’ta kıymetlidir. Bağcılarda da Güngören’de de Eyüp’te Kağıthane’de bir başka partinin zihniyetinin yönettiği yerlerde de aynı sözleşmeleri en az bu şartlarda imzalamaya çalışacağız. Bütün amacımız bu olmalı buralarda kıymetli, bunu oralara yansıtabildiğimiz ölçüde başarılı olacağız ve büyük resmi değiştirebileceğiz.

Biz de bu hak mücadelesinin bugüne kadar alanlarda meydanlarda nasıl yanında olduysak bundan sonra da hak mücadelesinin yanında olmaya devam edeceğiz. Sözleşmemiz hayırlı olsun, Türkiye ortalamasının üzerinde bir sözleşme yapmaya gayret ettik. Tekrar seçim sonrasında bu masalar kurulacak, tekrar bir araya geleceğiz. Yeni sözleşmelerimizi daha iyi şartlarda daha iyi koşullarda sizlerle beraber imzalayacağız. Sözleşmemiz hem ilçemize hem sizlere hem İstanbul’umuza sendikamıza hayırlı olsun.’’

Konuşmalar sonrası Akpolat ve Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt protokolü imzaladı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER