Cumartesi, Nisan 20, 2024

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: İklim dostu Beşiktaş’ta iklim kriziyle mücadelede biz de varız

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, iklim çalışamlarına destek verdiğini belirtek online kampanyaya destek sunduğunu açıkladı. Akpolat son 5 yıldaki ilklim çalışmalarına dikkat çekerek “İklim dostu Beşiktaş’ta iklim kriziyle mücadelede biz de varız” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, iklim değişikliğiyle mücadelenin önemine dikkat çekerek, Beşiktaş’ın bu küresel sorunla mücadelede aktif rol alacağını ifade etti. Başkan Akpolat, “İklim dostu Beşiktaş’ta iklim kriziyle mücadelede biz de varız” diyerek, bu kapsamda İklim Öncüleri Platformu’nun Change.org’ta başlattığı kampanyayı Beşiktaş Belediyesi adına imzaladıklarını bildirdi.

Beşiktaş Belediyesi’nin son beş yıl içinde çevre dostu politikalar ve projeler üzerinde yoğunlaştığını belirten Akpolat, bu süre zarfında ilçeye 18 yeni park ve yeşil alan kazandırıldığını, İstanbul’da karbon ayak izini nötrleyen ilk ilçe olunduğunu, hibrit araç kullanımına geçilerek yakıt tasarrufu sağlandığını ve asbest uzaklaştırma çalışmalarında öncü bir belediye olduklarını vurguladı. Ayrıca, Beşiktaş Metasaver Projesi ile metaverse’deki dijital atıklar için geri dönüşüm çözümleri geliştirildiğini ve “Dönüştür Kazan” uygulamasıyla geri dönüşümün teşvik edildiğini ifade etti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER