Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 'DEM Parti' açıklamasıyla partisinden tepkiler alan CHP Afyon adayı ve grup başkan vekili Burcu Köksal'a Zafer Partisi'nin 'kapılarını açtı.'

Özdağ bugün İstanbul Esenyurt ziyaretinde konuyla ilgili gazetecilere konuştu.

Söz konusu anları Twitter'dan paylaşan Özdağ, şu notu düştü: "Bölücüleri belediye yönetimine ortak etmeyi reddettiği için İmamoğlu tarafından CHP’den kovulan sayın CHP Afyon belediye başkan adayı Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır."

https://twitter.com/umitozdag/status/1765730094348177803?s=46

Ne olmuştu?

Dün Afyonkarahisar’daki mitingde konuşan Köksal, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” demişti. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köksal’ın sözlerini ‘sürçülisan olmuş’ diyerek düzeltmişti: “Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, Uşaklılara, Afyonlulara açıktır.” Köksal’sa Özgür Özel’i yalanlamış, “Ben bir dil sürçmesi sonucu değil verdiğim söz üzerine konuştum. Ben ilk günden beri bu sözü verdim. Bu sözümün de arkasındayım” demişti. CHP grup başkan vekili daha sonra Twitter’dan Özel’e meydan okumuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Köksal’a ‘kapıyı göstermişti’: “Ya kendine başka iş bulacak ya da başka parti.” Özgür Özel de bugünkü konuşmasında belediye başkanlarının yurttaşlara eşit hizmet vereceğine dair taahhütname imzalayacaklarını söylemişti. Daha sonra CHP'den resmi açıklama yayınlanarak Köksal'ın sözleri eleştirilmişti: “Belediyelerimizin kapıları dün olduğu gibi bugün de herkese sonuna kadar açık olacak, tek bir yurttaşımız dahi kimlikleri nedeniyle haklarından ve kamu hizmetlerinden yoksun bırakılmayacaktır.”
Editör: Altan Sancar